Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon makacs gyerekre van...

Nagyon makacs gyerekre van valamilyen nevelési tanácsotok?

Figyelt kérdés
Elfogytak az ötleteim, már harcolni sincs kedvem vele. Pl. reggel mondtam, hogy öltözzön fel rendesen. Bokazokni és farmer volt rajta. Több alternatívát is mondtam (harisnya vagy legings a farmer alá, vagy overálnadrág), de egyik sem volt jó. Ilyenkor bármeddig veszekedhetünk, nem változtat az elképzelésén. Hiába riogatom kórházzal, vagy hogy nem mehet barátnőzni. De a jutalom sem használ. Úgy értem kap valamit, ha azt csinálja amire kértem. Általában sírásig veszekszem vele, de reggel erre nincs idő, meg persze nem szeretném, ha sírva menne a suliba. Amúgy 7 éves.
2018. dec. 17. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Én ilyenen nem vitazkozok, mondjuk én eleve nem öltöztetem túl a gyerekem, farmerral meg bokazoknival mi a baj? A hidegtől nem lehet megfázni , ő tudja , hogy érzi jól magát. Ez a kórházzal fenyegetés meg abszurd.
2018. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szerinted -7 fokban teljesen jó a bokazokni-farmer kombó?
2018. dec. 17. 15:33
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha sírásig veszekszel vele, akkor persze hogy nem vesz komolyan, tudja jól, hogy gyenge vagy, és az lesz, amit ő akar. Én soha nem állok le veszekedni a gyerekkel. Választhat 2-3 opció közül, ez van és kész. A gyerekek akkor szoktak veszekedni, harcolni, hisztizni, ha tudják, hogy elérik vele, amit akarnak, mert a szülő gyenge, és végül úgyis igent mond.
2018. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem veszekedéssel kezdek. Szépen elmagyarázom, hogy miért nem jó, amit ő akar. Aztán elmondom a másik 1-2 lehetőséget. Soha nem akar engedni.

De mondok egy másik példát. Nem volt már tiszta nadrágja, csak 3 olyan, ami nem tetszik neki. Nincs velük semmi baj, csak szívecske helyett hi felirat van rajta ugyanakkora méretben. Nem volt hajlandó felvenni. De annyira nem, hogy inkább elment egy lyukas nadrágba suliba, amit csak itthonra csúszni-mászni vesz fel.

2018. dec. 17. 15:54
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha az egészségét nem veszélyezteti hagyd rá.

Ezek nem olyan nagy problémák, hogy ilyen mértékben elrontsa a reggeletek. Menjen lyukas nadrágba. 1x elmondod a véleményed, ha kigúnyolják miatta nem fog többet úgy menni. Vagy divatot teremt. 😊

2018. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze, de nem lehet mindent ráhagyni. Csak egyszerűen nincs több eszközöm, hogy megértessem vele, hogy nem az a jó, amit ő szeretne.
2018. dec. 17. 16:27
 7/19 anonim ***** válasza:
#6 neked nem jó, amit ő szeretne. Neki az nem jó, amit te szeretnél.
2018. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jól látod utolsó. De én vagyok a felnőtt, jobban tudom mi a helyes.
2018. dec. 17. 16:46
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem tőled örökölte a makacsságot. 😊

Tényleg lazítani kell egy kicsit. Te vagy a felnőtt, ő meg keresi a saját stílusát és önmagát.

2018. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem is tőlem örökölte. Csak nem emlékszem, hogy valaha is gondot okozott volna neki. Sokszor ráhagyom, hogy tapasztalja meg a dolgokat, de nem lehet mindig, mert akkor link lesz.

Engedtem már el fésülködés nélkül a suliba, volt, hpgy nem csinálta meg a leckét, volt, hogy nem pakolt be. Ezekhez mind nem volt kedve.

2018. dec. 17. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!