Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hány nyelven akarjátok...

Ti hány nyelven akarjátok taníttatni a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 6 éves lányom. 1 éve tanulja az angolt, de az iskolába ha felmegy németre akarjuk járatni. A későbbiekben, meg még 1-2 nyelv, de azt csak felső osztályba.

Ti mit gondoltok?



2019. jan. 4. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Általánosban untig elég az egy, az menjen jól. Ha gimibe megy, jön a második, annál többet csak akkor, ha ő maga szeretné (de egyébként nem tartom jó ötletnek, hogy egy gyerek vagy tinédzser párhuzamosan 2-nél több nyelvet tanuljon, mert sanszos, hogy egyikkel sem jutna komoly szintre az időhiány miatt).
2019. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Suliban amennyi kötelező, aztán majd ők eldöntik, érdekli vagy szükséges-e még valami. Szeretném, ha lenne gyerekkoruk a lányainknak.
2019. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Fiam most lesz 6 éves. Azt tervezem, hogy mémet nemzetiségi suliba fog járni, és majd az angol lesz a másik nyelv később.
2019. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Iskolai szinten 2 nyelv bőven elég. Ha van egyéb lehetőség, idegen nyelven beszélő családtag, rokon, stb. akkor esetleg van értelme más nyelvnek. Nekünk általánosban a német volt a kötelező, nem szerettem, és majdnem egy életre megutáltam a nyelvtanulást, mert küzdelem volt. Középiskolában felvettem az olaszt, amit imádok és ebből élek. Felnőttként megtanultam még spanyolul középfokon és angolul felsőfokon. Szóval gyerekkén csak akkor van értelme, ha érdekli és szereti. A lányom 3 nyelven beszél, de egyiket sem iskolában tanulta.
2019. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A gimiben most már kötelező a második nyelv. Ezért akarjuk, hogy hamar kezdje. Én is kicsiként kezdtem az angolt. A németet pedig 3.-tól kezdik tanulni, majd az iskolájában. Angolra heti 2X jár. A gimiben azért akarjuk a 3. nyelvet, mert az apja családjának fele olasz, így azt is jó lenne, majd gimnáziumban tanulnia.
2019. jan. 4. 21:52
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Én magyarul férjem németül beszél a kisfiamhoz, még nem beszél mert 3 hónapos de ezt a két nyelvet fogja tudni. Suliban angolt gondoltam még illetve amit szeretne majd középsuliban választ.
2019. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
A mai gyerekek nagyresze a sajat anyanyelven sem tud. Sztem en egy idegennyelvet szeretnek majd eleinte neki, mert a kisfiam francia magyar kétnyelvű, aztan esetleg tobbet. Nagyon pici meg egy hat eves gyerek, szeretnem ha elvezne is a gyerekkorat. (en beszelek angolul felsofokon, oroszul kozepfokon, es valamennyire franciaul, a ferjem francia anyanyelvu, de en csak az oroszt tanultam altalanos iskolaban mert en meg abban az időben jartam iskolaba amikor nem volteg mas) persze nem itelem el ha valakinek ugy jo, hogy azonnal angol nemet stb, de szerintem felesleges ennyire koran kezdeni.
2019. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Angliában élünk, es magyarok vagyunk, úgyhogy ez a két nyelv adott, es majd 12 éves korukban ehhez jon a suliban a francia vagy spanyol. Szerintem ez is bőven sok.
2019. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kétnyelvűek a gyerekeink.Külföldön születtek így angol oviba jártak, illetve a nagyobbik iskolát is ott kezdett.Mindketten szépen beszélik mindkettőt.Elvileg a német lesz a következő, mert itthon a legközelebbi suliba németet tanítanak.Kicsit félek tőle, de valószínűleg nekik ez sem fog gondot okozni.
2019. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6%

Születésétől angolul, ovitól németül, általánostól kínait.

Fontosnak tartam a tanulást ebből nem engedek

2019. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!