Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit éreznél, ha a gyerekedet...

Mit éreznél, ha a gyerekedet pszichiátriai szakrendelésre küldené az óvoda?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Hogy valamit nagyon elrontottam. Vagy, hogy túlbuzgó az óvoda.
2019. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A gyermek pszichiátrián szűrik pl az autizmust is.
2019. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom lenne előzménye, nem hidegzuhanyként érne.

Ha mégis, akkor elgondolkodnék, hogy eddig csukott szemmel és füllel éltem...

ÉS ha a gyerekemnek szüksége van segítségre, maximálisan biztosítanom minden segítséget.

2019. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért mi a baj a gyerekkel?
2019. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
adhd -t is szűrik pszichiátrián is. Szóval nem arra gondolnék első körben , hogy elmebetegnek tartja a gyerekem...
2019. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Örültem volna. Mi pont azzal küzdöttünk az ovi alatt, hogy az óvónő nem vette komolyan a problémát (Aspergeres, mint kiderült), a pedagógus szakvélemènye nélkül a nevtan se figyelt oda. A pszichológus meg elintézte annyival, hogy én vagyok idegbeteg.

Így évekkel később jutottunk szakemberhez és fejlesztésre.

2019. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp múlt héten volt egy ilyen beszélgetésünk az óvodavezetővel. Ugyan nem pszichiátriára zavartak, de javasoltak egy fejlődésdiagnosztikai vizsgálatot. Már kértem is időpontot egy pszichológiai központba, jövő héten lesz a vizsgálat. Egyáltalán nem ért váratlanul, én is érzékelem, hogy valami nem OK a gyerekkel. (Nagyon nem fogad szót, hiábaa következetesség, nagyon Izgága, nehezére esik egy dologra koncentrálni, nehéz megragadni és fenntartani a figyelmét). Azt hittem, hogy csak én vagyok béna anya, és majd az óvónők ellátnak hasznos tippekkel. Ami így is volt, decemberben voltunk fogadó órán, akkor megbeszéltük pár dolgot. Azóta sokat fejlődött a gyerek, de még mindig kell hozzá egy pedagógus asszisztens, aki egész nap terelgeti. Most integrációs csoportban van, de ahhoz, hogy behozza a társait, és az iskolát majd problémamentesen tudjuk kezdeni, kell neki még egy év az integrációs csoportban. Ehhez kell egy szakvélemény. Mérhetetlenül hálás vagyok, hogy kapunk segítséget.
2019. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megijedni, minket is küldtek tavaly a nev. tan.-ból. Nálunk figyelemzavar volt a probléma. A suliban most osztályelső a fiam, de 1 év intenzív fejlesztés volt a múlt évben.
2019. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is küldték annó a lányomat autizmus gyanúval...

Hát semmi baja az égvilágon, akkor se volt, megmondta egyből a doktornő!

18 éves nagylány, teljesen normális!!

2019. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább azt érezném, hogy figyelnek rá, és hogy valamit látnak, amit én az édesanyjaként nem vettem észre és nem érteném, hogy hogy a fenében nem vettem észre.

Mondjuk én magamtól vittem, elsőben. Jelezték, hogy gond van, kérdeztem, lépjek-e. Rám bízták, jól tettem.

Gond most is van, de sokkal elfogadóbbak vele.

2019. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!