Ha pl. azt szabom meg hogy 0-3 év közötti gyereket szeretnék, akkor is én adok neki nevet ha 3 éves?

Figyelt kérdés
Úgy tudom örökbefogadásnál az örökbefogadó nevezi el a babát,de 2-3 évest is Ő nevezheti el vagy azt már névvel együtt kapja ?
2019. júl. 29. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Meg lehet változtatni de az ügyintéző nem tanácsolja.Mert ilyen idős gyereknél már felfogja,hogy ez a neve és hozzá tartozik.

Abban az esetben szokták megváltoztatni ha használhatatlan nevet kapott.

A vezeték név változik.

2019. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb gyereknél meglehet változtatni egy nevet kb addig amíg nem hallgat a mostanira de később nem
2019. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Amilyen stilusban irsz arrol a szegeny gyerekrol, inkabb ne fogadj orokbe.


“Szabom meg”, “azt mar nevvel egyutt kapja”

2019. júl. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Jókat írtak előttem, csak alátámasztom pár gondolattal egy nagyon jó könyvből (egy örökbe fogadott pszichológusnő ír le az örökbefogadással kapcsolatos valós történeteket), hátha így még érthetőbb a lényeg:



„A másik gyakori probléma az örökbe fogadott kisgyerekek számára a kontroll kérdése. Végül is, ha elválasztották a vér szerinti családjától, elköltöztették, megváltoztatták a nevét – egy pillanat alatt az egész élete megváltozott –, kit ne izgatna a kontroll témája? Az örökbe fogadottak tudják, hogy valóban sokminden megtörténhet, nemcsak a fantázia világában, hanem a valóságban is. Tudják, hogy elveszíthetik a szüleiket. Tudják, hogy elszakíthatják és elköltöztethetik őket. Ezek a dolgok legalább egyszer már minden örökbe fogadott gyerekkel megtörténtek. Ennek eredményeként szükségük van rá, hogy tudjanak mindenről, ami történni fog velük, és hogy ezeket a dolgokat újra és újra elmagyarázzák nekik. Előfordulhat, hogy esténként elalvási nehézségeik vannak. Ez nem trükk, hogy tovább maradhassanak fenn (bár ez is beléphet a képbe), hanem annak a ténynek a kifejezése, hogy amikor az ember alszik, elveszíti a kontrollt.”


„Ricardo története Az egyik olyan történet, amely nagyon mélyen megérintett, egy fiatalemberről szól, akit ötéves kora körül fogadtak örökbe egy kolumbiai gyermekotthonból. Örökbefogadói a fiú szülőhazájában egy hotelban várták, amíg lezajlik a hivatalos procedúra, majd hazavitték az Egyesült Államokban lévő otthonukba. Trevorra változtatták a nevét, mert családjukban ez egy megszokott, hagyományos név volt.

Trevor alkalmazkodott és beilleszkedett. A tanulásban kissé visszafogták őt a várt nyelvi nehézségek, de ehhez külön segítséget kapott. Szeretett sportolni, sok elfoglaltsága volt, boldognak látszott.

Tizenhárom éves korában azonban öngyilkosságot kísérelt meg. Amikor elbocsátották a kórházból, szüleivel együtt hozzám irányították családterápiára. Az irodámba egy súlyosan depressziós fiú lépett be ideges, bánatos szüleivel. Először arra kértem a szülőket, meséljék el részletesen Trevor örökbefogadásának történetét, és hogy mi történt az öngyilkossági kísérlet előtti időszakban. Erre mindketten azt felelték, hogy „semmi”, és hogy „úgy tűnt, minden a legnagyobb rendben van”. További faggatózásomra az apja elmondta, hogy éppen Trevor állampolgárságának megszerzése zajlott, „dehát ez nem jelenthetett problémát”. Megkértem a szülőket, hogy hagyjanak magunkra Trevorral.

A fiú búskomor volt. Arra kértem, keressünk olyan dolgokat, amiért érdemes volna élnie. Kérdeztem, hogy szeretne-e visszamenni Kolumbiába. Mélyen a szemembe nézett, és ezt válaszolta: „Joyce, ezt nem értheti. Én nem létezem. Meghaltam, amikor ötéves voltam. Megváltozott a nevem, a nyelv, amit beszélek, a családom, és azzá váltam, aki most is próbálok lenni. De nem bírok tovább próbálkozni.” Némi hallgatás után megkérdeztem, hogyan szólítja magát gondolatban. „Ricardónak” – felelte.

Megkérdeztem, szeretné-e, ha a szülei visszaadnák az eredeti nevét. „Nem érti – válaszolta. – Szeretem a szüleimet, és nem akarok nekik fájdalmat okozni.” Felvetettem, mekkora fájdalmat okozott a szüleinek az öngyilkossági kísérletével, akik ennek átélése után bizonyára meg tudnának birkózni a névváltoztatás gondolatával. Ezután arról érdeklődtem, hogy mit szeretne még. „Hozzám hasonlók között szeretnék lenni. Fehér családban élek, fehérek között járok iskolába, a környezetemben nincs egyetlen ember sem, aki olyan, mint én.” Elmondta még, hogy nem szeretne amerikai állampolgár lenni. „Elvesztettem az országomat, az anyanyelvemet, a családomat, nem akarok több dolgot elveszíteni. Ez az egyetlen, ami megmaradt nekem.”

Arra azonban már nem vállalkozott, hogy mindezt a szüleinek is elmondja, azt kérte, tegyem meg én. A névváltoztatás kérdése nagyon felzaklatta a szüleit. Anyja könnyek közt vallotta be: „Azt szerettem volna, hogy a neved is kifejezze: a családunkhoz tartozol. Soha nem akartam neked rosszat.” Ekkor Ricardo átkarolta az anyja vállát és elmesélte, milyen nehéz volt megszoknia az új nevét, és tudja, hogy a mamája is el fogja téveszteni néha, de nincs ezzel semmi gond.

2019. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!