Ha nem fogom betöltetleni a 18-at mikor megszületik a gyerek akkor a szüleim beleegyezése kell az örökbeadáshoz?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 18:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Hacsak nem nyilvánítanak nagykorúnak, amihez szintén a szüleid beleegyezése szükséges.

18 éves korodig jogilag a szüleid felelnek a gyerekért. De ha ők mindenáron megtartanának egy gyereket, akit a saját anyja inkább örökbe adna, az a gyereknek sem jó. Ha felkeresel egy ezzel foglalkozó civil szervezetet (pl. Gólyahír), ők segítenek. Elmondják a lehetőségeidet, jogi tanácsot adnak, és ha úgy döntesz, az örökbeadásban is segítenek.

2019. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen. De ha nincs egyetertes, akkor a gyamhivatalt kell felkeresnk es ők mindig a kismama/anya akaratát érvényesítik. Nyilván kivétel ha nagyon fiatal az anya, vagy értelmi sérült, stb
2019. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
17 voltam amikor szültem és nemsok választásom volt,anyám döntött helyettem már a terhesség elején hogy örökbe lesz adva,mert ő nemfog támogatni sehogy sem.Persze azóta is ez úgy lett mindenkinek mondva hogy en csak úgy ott hagytam a kórházba a babát mert nem akartam.
2019. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nekem tuti nem engedné. Nagyon vallásos, tuti ő nevelné fel. Akkor már inkább az abortusz.
2019. aug. 9. 19:49
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt abortuszhoz is kell szülői beleegyezés.
2019. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Forró víztől, megerőltetéstől elmehet magától, nem? Meg vannak elmékstileg ilyen növények is amitől elmegy.
2019. aug. 9. 20:40
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Úr isten

Meg te is... Bizony belehalhatsz

Okos kislány

2019. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
annak nagyobb az esélye, hogy beteg lesz, mint hogy elmenjen az ilyen házi mahinációktól... ha örökbe akarnád adni, arról is tudna, akkor lehet az ab már egyszerűbb, nem??
2019. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem engednék az abortuszt.
2019. aug. 9. 21:50
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha abortuszt akarsz és a szüleid nem engedik, akkor is a gyámhivatalba kell menned. Tőlük megkapod az engedélyt.
2019. aug. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!