Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló felnőtt férfiként...

Egyedülálló felnőtt férfiként milyen úton lehet saját vagy örökbefogadott gyerekem?

Figyelt kérdés

Az örökbefogadásra mennyi időt szokás várni?

Saját gyerek (pl. béranya) lehetséges megoldás ilyenkor?

Vagy ha valaki szívességből kihordja?



2019. nov. 29. 20:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nyilván akkor megyeikre és országosra is.


Ilyenkor egyébként több diploma, ingatlan-vagyon, biztos karrier és magas fizetés előny lehet?

(Hiszen a gyerek érdeke is az erős anyagi biztonság.)

2019. nov. 29. 22:03
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Szóval homoszexuális vagy????
2019. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A diploma nem jelent előnyt. (természetesen hátrányt sem). Lakáshelyzetet és jövedelmet nézik.

De tényleg (ha már így beszélgetünk),nem árulnád el,miért nem opció a párkapcsolat?

Én sem kötözködni akarok,csak úgy kérdezem.

2019. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Homoszexuális vagyok.


A diplomát/karriert azért említettem, mert amiatt elég jó jövedelmi helyzetben vagyok.

Saját lakás sem probléma, több szobával.


Gondolom akkor mindkettő pluszpont.


Igyekszek azért addig a gyereknek félretenni amennyit csak tudok, hogy mire sorra kerülök ne kelljen nélkülöznie semmit.

2019. nov. 29. 22:49
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Indítsd el az eljárást. A saját lakás és a biztos egzisztencia előnyt jelent.

Olvasgass utána a neten,mik az esélyeid. Telefonról írok,nem tudok linkelni,de kíváncsiságból kigugliztam,hogy ma,Magyarországon,mik az esélyei,ha valaki homoszexuálisként szeretne örökbefogadni. Nem lehetetlen. Ami nagyon fontos,nem szabad eltitkolni,mert a pszich.vizsg.során kibukhat,és azt nem szeretik,ha valaki nem őszinte.

Persze a te döntésed,csak olvasgass utána mindenképp.

És készülj arra,ez az ország még nagyon nem nyitott a másság elfogadására. Nem lesz könnyű menet,de én tényleg azt kívánom neked,hogy sikerüljön úgy az életed,ahogy szeretnéd.

2019. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)

Sok sikert neked is a továbbiakhoz! :)

2019. nov. 29. 23:10
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is köszönöm😃.

Szia!

2019. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kérdéssel korábban egy homoszexuális pár kérdezett az örökbefogadás esélyeiről. Mivel a nem házas párokat is egyedülállóként kezelik ebben az esetben, hasonló helyzeteket vagytok. Olvass bele, mert ott is sok hasznos válasz született.


Az örökbefogadásról még annyit, hogy ha a származással és a korral kapcsolatban elfogadó vagy, országos listára mindenképpen jelentkezz! Itt nincsen sorszám (de máshol sem kell készpénznek venni), hanem a gyereknek egy szakértő bizottság választja ki a leginkább hozzá illő családokat. Egyedülállók legtöbbször az országos listáról kapnak gyereket.

Nem árt, ha tisztában vagy az aktuális helyzettel: egyre többen szeretnének örökbefogadni, a legtöbben egészséges, fehér csecsemőt. Mivel a házaspárok előnyben részesülnek, ilyen gyereket kapni egyedülállóként szinte kizart. Minél elfogadóbb vagy, annál nagyobb eséllyel indulsz. A várakozási idő is attól függ, hogy mit tudsz elfogadni, és mire találnak alkalmasnak. Például: egy 3 év alatti, egészséges, fehér kisgyerekre várakozva valószínűleg soha sem kerülnél sorra (ez alól kivételek lehetnek az olyan megyék, ahol nagyon kevés az örökbefogadó). De ha elfogadsz 5-6 éves roma, beteg gyereket, az is lehet, hogy egy évet sem kell várnod. A tanfolyamon erről részletesebben is lesz szó.


A béranyaság bizonyos országokban legális, és a kint született gyerekkel legálisan hazaköltözhetsz Magyarországra. De nagyon drága és bonyolult folyamat, ezért nem csinálják tömegesen azok a magyar párok sem, akik anyagilag megtehetnék.


Szívességből senki nem fogja kihordani a gyerekedet. Hiába is tenné, mert egy szülő csak bizonyos feltételekkel mondhat le a gyerekéről. Így a jogai és kötelezettségei mindig ott lennének, és bármikor úgy dönthetne, hogy mégis ő szeretné nevelni a gyereket, te pedig nem sokat tehetnél ez ellen.

2019. nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!