Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szeretnénk kihozni árvaházból...

Szeretnénk kihozni árvaházból egy gyermeket. Aki nevelő szülő vagy ért ehez a dologhoz válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Van egy 18 hónapos kisfiam és 7 hónapos terhes vagyok ,férjem külföldön dolgozik ,Van egy szépen berendezett ezen az éven újított gyönyörű házunk.van benne két szoba,fürdőszoba ,konyha ,ebédlő.

Kisifam egy ágyban alszik velünk a kisbabámat akit májusban fogok világra hozni egy szobába akarom rakni kiságyban,Így a másik szoba üres ,Az lehetne a nevelt gyerekem szobája ha kitudnák hozni egyet.

Így szerintetek engedélyeznének nekünk egy gyereket ?



#gyerek #Nevelo szülő
2020. márc. 8. 14:03
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Nem cselédet akarok csak szimplán társaságot és hogy még jobban elfoglaljam magam..a kisbaba enni aludni fog ha megszületik biztos nem fogja el mesélni a 9 hónapját hogy töltötte odabent..kisfiam egész nap játszik csendbe magába és a twt is szereti nézni nem nagyon beszél még..tessek annyira kíváncsiak vagytok,Nem erre voltam kíváncsi..Nem is a kérdésemre válaszoltok..foglalkoztatok mással ne hujesegeket irkáljatok...egy szegény gyerek hogy lehetne cseléd isbárkinek és hogy lehet ilyeneket gondolni úristen ez a mai magyarok nagyon bunkók vagytok..Nem értem miért kell ilyennek lenni ti ezt élvezitek? A gyerekeiteket is erre fogjátok nevelni?
2020. márc. 8. 21:54
 22/32 anonim ***** válasza:
75%
A férjed mit szól ehhez?
2020. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
96%

Szimplán társaságot?

Menj el barátnőzni bakker. Még mindig úgy beszélsz egy érző kisgyermekről, mintha valami menhelyről hozott kutya lenne.

Előttem már leírták, hogy (hál'istennek!) ez nem így működik.

2020. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért sok hasznos választ kaptál.

Tudod, én vagyok a nevelőszülő. Tapasztalatból írtam, amit írtam. Azóta is várom, hogy kérdezel még.b

Egyébként, 2 kicsi mellett (mert még a másfél éves is kicsi) nem fogsz unatkozni. De hogy többet tudjunk:

- milyen korú nevelt gyereket szeretnél?

- férjed is be tudja vállalni, hogy eljár a tanfolyamra?

- nevelőszülő lennél inkább, vagy örokbefogadó?


Nagyon úgy érzem, hogy az előbbi. De hogy tudd ezzel kapcsolatban, a nev.szülőség nemcsak arról szól, hogy gyereket nevelsz, mint a sajátodat. Ez egy munkahely. Kezdetként a 60 órás tanfolyamon túl kell egy 240 órás is (ez 10 hónapos). Dokumentálnod kell mindent (bevétel-kiadás, kötelező babanaplót és élettörténeti könyvet vezetned naprakészen), munkaértekezletek, credit- pontos továbbképzések, sima továbbképzések. Ellenőriznek havonta többször. És még sorolhatnám.

Ha te ezeket be tudod vállalni egyedül (ha a férjed kúlföldön dolgozik, rá nem nagyon számíthatsz) 3 gyerekkel, vágj bele.

Nekem segít a férjem, ha tud, de így is nehéz.

Gondold ezt át! De nyugodtan írj privit.

2020. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, te pont olyan buta vagy, mint ami az írásodból látszik.
2020. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nem cselédet akarok csak szimplán társaságot és hogy még jobban elfoglaljam magam." Hát ne haragudj, de ezen a kommenteden most besírtam. :D :D :D

Lehet, hogy a "mai magyarok" bunkók, de legalább a többség nem egy papucsállatka szintjén mozog értelmileg.

1. Magyarországon nincs árvaház, így értelemszerűen "kihozni" sem lehet onnan senkit.

2. A nevelőszülőség egy külön szakma, azt hiszem, 500 órás felkészítő tanfolyam kell hozzá.

3. A nevelőszülők nem azért vesznek magukhoz családjukból kiemelt gyerekeket, hogy legyen társaságuk.

Te meg azt hiszed, hogy besétálsz az árvaházba :)))) és kihozol :)))) onnan egy gyereket, hogy legyen társaságod :))))) és el tudd foglalni magad. :))))

Viszont ha a kérdésed nem komoly, hanem poénnak szántad, akkor gratulálok, mert annak tényleg nagyon jó.

2020. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

A #26-os jól tudja. Igen, kötelező vagy az 500 órás OKJ-s nev.szülői képzés elvégzése, vagy amit nekem kell majd elvégezni, mint gyakorló nev.szülőnek, a 240 órás, amit a munkahely indít KOP-on keresztül. És ezt úgy, hogy már nálam pl.2 kisbaba van elhelyezve.

A kérdező szerintem ebbe nem gondolt bele igazán. Segítség nélkül, 3 gyerekkel a "nyakadon", ahogyan ő lenne, ez kivitelezhetetlen.

De végül is, ő tudja, mennyit bír. Az ő élete.

Az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában a nevelőszülőséggel. Azt gondolják, "csak" abból áll, hogy neveled a gyereket, mint a sajátodat, de ez csak egy része. Korábbi kommentemben már felsoroltam néhány plusz feladatot, így nem ismétlem itt is meg. A kérdezőnek ennek tükrében kell(ene) döntenie, és nemcsak a társaságot látnia egy nevelt gyerekben, mert ez nagyon rossz motiváció.

2020. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

De én nem is értem, hogy akinek épp most van egy pici gyereke és most fog születni a másik, hogyan vágyhat még több társaságra egy örökbefogadott gyerek személyében? Ennyire unalmasak neki a saját gyerekei?? És ha azok megnőnek, és már nem lesznek unalmasak, az örökbefogadott gyerek mehet vissza az "árvaházba"?


Vagy most komolyan, Kérdező, nyilatkozz már, hogy mi volt az elképzelés...

2020. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Én arra lennék kíváncsi mit szól ehhez az apuka... mert erre a kérdésre nem kaptam választ. Az én férjem biztos nem örülne ennek és tuti le is hülyézne.
2020. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy egyedül érzed magad a kicsivel, és a férjed is távol van...de nagyon nem ez a megoldás, mint ami most eszedbe jutott. Kapcsold ki a tv-t, ne azt nézze, hanem inkább foglalkozz a 1,5 éves kisfiaddal. Sétáljatok, nézegess vele könyveket, játssz vele,menjetek le a játszótérre.


Tippek ehhez:


[link]


[link]

2020. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!