Nem érzek semmit a gyerekem iránt, lassan 2 éves. Fog-ez javulni vagy mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 23:10
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudtátok hogy beteg lesz?
2020. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
86%
Voltál down szindróma szűrésen? Ha tudtad, hogy beteg lesz miért szülted meg? Vagy szülés után derült ki?
2020. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
Nem tudtuk. Születés után mondták meg
2020. ápr. 13. 16:25
 24/49 anonim ***** válasza:
8%
Most komolyan azért nem szereted mert beteg? Sztem te mást sem tudsz szeretni, nem csak őt. Istenem,szegény kisgyerek. A szívem szakad meg, téged meg inkább nem minősítelek, azt sem érdemled meg.
2020. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
51%
Én a helyedben örökbeadnám.Mert ez így senkinek sem jó.Elképzelhető hogy én is megtennék ilyen lépést.Viszont azt tudni kell,hogy ezek után szerintem a kapcsolatnak is annyi lesz.Mert ha belegondolok hogy ez velem történne,valamennyi bűntudat lenne bennem,de lerendezném magamban,de hogy még a párom se akarta ezt a gyereket,ez előbb-utóbb gyűlöletbe menne át az örökbefogadás után.Nem beszélve arról,hogy több gyerek nekem nem kellene se tőle,se mástól.És pl. ha eljárkálnánk kettesben erre-arra,mindig ott lebegne köztünk,hogy volt egy közös gyerekünk,akit örökbeadtunk,és egyikünk se volt erősebb a másiknál.
2020. ápr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
6%
Azt írod, nem érzel SEMMIT a saját gyermeked iránt. Ezt nem nagyon tudom elhinni. Ő a pici gyermek nem tehet semmiről. Mégis, mi az ami bánt? Mit érzel pontosan? Bővebben leirhatnád, hogy mi az, ami bánt. Próbállak megérteni, nem könnyű helyzet! Támogatnotok kéne egymást ebben a nehéz helyzetben.
2020. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
80%

Én egyébként nem adnám örökbe. Azzal tisztában kell lenni, hogy egy down-os gyereknek kb 0% az esélye arra, hogy örökbe fogadják. Valószínűleg az intézetben/nevelőszülőnél nőne fel. Plusz neked is meg kell küzdened a lelkiismereteddel. Nézzetek ki egy jó gyógyintézetet, ahol megfelelő pedagógusok foglalkoznak vele. Így nektek is kicsit “könnyebb” lesz, és a gyerek is jó környezetbe kerülne.

Ha 1%-nál több esély lenne rá, hogy örökbefogadják, nyílván azt választanám, de így nem.

2020. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 csandazoltan válasza:
39%

Már az, hogy megkérdezted, az már mutatja, hogy az nem igaz, hogy "Nem érzek semmit..."


Ha nem éreznél semmit, nem is érdekelne, hogy nem érzel semmit

2020. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
90%
Minden gyermek megérdemli azt ,hogy szeressék,akár egészséges akár beteg. Ha ti erre nem vagytok képesek ,akkor jobb az örökbeadás.Több örökbefogadó vállal kifejezetten ezzel a szindrómával élő gyereket.Van olyan alapitvány aki segíti ,hogy a gyerek és az öf.szülö egymásra találhasson.Ha szeretnél bővebbet .írj rám.
2020. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz helyzet. Az egész napos gyerrk kiszolgálás után, közben eszedbe sem jut, hogy ezt szeretetből teszed. Inkább kötelességnek, feladatnak tünik.


Az anyaság elején, évrkig én is azon gondolkodtam, hogy szeretem-e eléggé, érzem-e amit kell.


Egyfelől nem lehet azt a reklámfilmes hazug, boldog anyaságot átélni. Abból két hetente jut egy pillanatnyi villanás.


Másfelől az érzés fejlődik.

Tudd, hogy változni fog.

Akár imádattá fokozódik.

Saját tapasztalat.



Nálam is így volt, a barátnőm legkisebb gyerekével is ezt érezte. Nála is változott.


Down szindrómával nem fogadják örökbe. Csak ti vagytok neki. Ez extra nyomást tesz rád. Öregen akarsz azon gondolkodni, hogy tönkrement az életed, meg az övé is? Nem. Ezért írtál ide is.


Érezni inkább a terhet, feladatot lehet napi sok órában. Az anyaságról, anyai szeretetröl szóló filmjelenetek nem valósak, vagy inkább csak villanások a mindennapokban.


Nekem azt mondta a legjobb barátnőm, hogy az a sok törődés, igyekezet, hogy mindene meglegyen, és az, hogy azon gondolkodom, hogy nem szeretem eléggé... Ez így egyben maga a szeretet.


Csak közben nem voltam a legboldogabb, mert fárasztó.

2020. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!