Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Szerintetek meleg és leszbikus...

Szerintetek meleg és leszbikus pároknak engedélyezni kéne a gyerek örökbefogadást?

Figyelt kérdés

Nem vagyok homofób és nem hiszem azt, hogy ennek hatására lesz lmbtq+ tag valaki. Azért aggódom, mert emiatt piszkálhatják a gyereket, esetleg nem lesz megelégedve azzal, hogy két anyukája vagy apukája van és irigyelni fogja azokat kicsiként, akiknek ilyen "mintacsaládja" van.

Illetve erről nem tudok sokat, de sok helyen olvastam, hogy gondot okozhat az, ha valakinek nincs apukája vagy anyukája (Akkor is, ha valaki sosem ismerte az egyik szülőjét). Nem igazán tudom, hogy ennek mennyire van valóságalapja. Én nem nagyon tartom apukámnak apukámat és a szüleim is elváltak, mégsem hiányzik és nem érzem semmilyen negatív következményét annak, hogy havonta egyszer látom.

Ha ez tényleg létező dolog, akkor ugyan ez lehetséges egy meleg párnál is?



2020. jún. 9. 18:46
A kérdező szavazást indított:
Engedélyezném (és kifejtem miért)
Nem engedélyezném (és kifejtem miért)
108 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
36%
Én nem támogatom,rossz irányba terelné a gyermek érzelmi fejlődését,az iskolatárasi állandóan gúnyolnák,rengeteg kellemetlenség érné a gyermekkorában.20/N
2020. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Még nem tart ott a társadalmi elfogadottság hogy engedélyezni lehetne, ahogy az #1-es is írja a gyermek inná meg a levét. Márpedig örökbefogadásnál nem az örökbefogadók, hanem a gyermek érdekei az elsők!
2020. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 StevenUp ***** válasza:
60%

Ennek a társadalomnak a heteroszexuális és a homoszexuális kultúrája sem megfelelő ahhoz hogy ezt a témát feszegessük.

Sok heteroszexuális kiakad hogy a gyereknek sz*r mert gúnyolnák. Ez így van. A gyerek szociális élete pokol lenne a primitívebb hetero közösség miatt


Viszont a másik oldal meg az hogy lehet hogy jobb szülők lennének mint azok a heterok akik a CsOK miatt vagy azért szűlnrk hogy a gagyi kapcsolatát helyre rakja, kis időre.


Viszont nem mindegyik homokos párnak való ez mert most divat szexuális körben is az önmegvalósítás amikor rengeteg a divat b**i és leszbikus. Akik miatt olyan a homokosok megítélése, mint amilyen...


Egyik oldalon sem jók ezek a szélsőséges emberek, és amíg az ennyire demagóg csőlátású gobdolatok nem halnak ki az emberekből addig nem támogatom az egyneműek gyerekvállalását

2020. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Én engedélyezném. Egyrészrôl határozottan jobb, ha szeretô emberek között van a gyermek, mint egy intézetben. A családban -még ha nem is mintacsalád- sokkal több szeretet, odafigyelés jut egy gyermekre, mint az intézetben.

Másrészrôl a meleg párok pontosan tudják, milyen másnak lenni. Az örökbefogadásra váró gyermekek általában hátrányos helyzetûek. Traumatizáltak, sérültek, részképesség zavarokkal, magatartási problémákkal küzdenek. Nagyon fontos lenne, hogy sok szeretettel, empátiával forduljanak az örökbe fogadott gyerekek felé. Nekem sokadrangú kérdésnek tűnik, milyen nemű az örökbefogadó.

2020. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Heteró, egy háztartásban élő szülők neveltek fel, de apám 0-24 dolgozott. Így, 26 éves férfiként tudatosodott bennem csak, hogy az első ember akiről férfi-példát tudtam venni, az 14 éves koromban a franciatanárom&osztályfőnököm volt. Az ő attitűdjét jobban átvettem, mint apámét, mert egyszerűen több időt töltöttem a közelében, többet beszélt magáról meg a világról, mint apám.


De felnőttem, magasabb a végzettségem apámnál, jobbak a kilátásaim mint neki valaha voltak, a feleségemmel való kapcsolatom is jobb, mint amit nála láttam valaha.

Szerintem ez azt bizonyítja, hogy közvetlen minta nélkül is fel lehet nőni és teljesen átlagos, normális életet lehet élni.


A kisgyerekeknek nem kell meleg szülő, hogy csúfolják, vagy bántság az óvodában, elég ha szemüveges, pösze, fiúként hosszú vag ylányként rövid hajú.. ha fiúként 10-11 évesen nem a pináról beszél, akkor bzi ésatöbbi.. De az tény, hogy a szükségesnél nem kell jobban kicseszni a gyerekkel, de azért az ettől való félelem szerintem nem szabad, hogy kizáró ok legyen.


Szóval én alapból támogatnám. Másrészről mint előttem is írták, nem áll készen erre a magyar társadalom. Hollandiában pl teljesen természetes lenne, ott az sem érv, hogy "mert a gyerek is homi lesz", hiszen pont úgy nem zavar senkit ha az lesz, szóval nem könyvelik el "veszteség"ként.

De a magyar társadalom még nem áll készen, egyértelműen. Viszont a kérdés felvetül: ha örökösen elzárkózunk előle, mert nem állunk rá készen, hogy képzelhető el, hogy valaha is elfogadjuk?

2020. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Én "mintacsaládban" nőttem fel, se az általános iskola pokol volt számomra. Rengeteget bántottak. Ha valakit piszkálni akarnak, találnak rá okot. Sztem itt az a lényeg, hogy a szülő erre figyeljen és ne hagyja hogy lelkileg felőrölje a gyereket.

Külföldön (ahol már engedélyezett is sok helyen) sokkal elfogadóbbak az emberek. A magyar ember sajnos gonosz, kötekedő. Mindenben talál hibát. De ilyen alapon (piszkálás) senkinek nem kéne akkor gyereket vállalni

2020. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Amíg alkotmányba van foglalva, hogy a "család" mint egység egy férfiből, egy nőből és legalább egy gyerekből áll, addig esélytelen. Igaz, hogy ezzel az elvált v megözvegyült szülőket, vagy a gyermektelen házaspárokat, illetve a nagyszülő által nevelt gyerekeket is család nélkülinek bélygezték, de hát... erre van igény, jelenleg ennyit tudunk..
2020. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

1, neveld úgy a gyerekedet, hogy ne piszkáljon mást azért, hogy kik a szüeli. Erre még nem gondoltál?


igen, engedélyezném. Inkább ők, szerető családban, mint heteró alkeszek, drogosok, stb.

2020. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Én nem engedném. Ha egy gyerek egy párnak születik, azt nem tudják elbírálni mások, hogy jó helyre kerül-e, egyszerűen megszületik egy párnak. De amikor örökbefogadásról van szó, akkor talán az egyetlen jó ebben a helyzetben, hogy lehetőség van megszűrni, hogy a gyerek minél jobb helyre kerüljön. Nem gondolnám, hogy az a legjobb ha tudatosan megvonjuk tőle vagy a férfi vagy a női legmeghatározóbb modellt, akár fiú akár lány gyerekről vam szó. Arról meg ne is beszéljünk, ha a nemi modellt egy nem is azzal megegyező nemű ember tölti be, mert az szerintem kimondottan probléma.
2020. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Igen.

Nem a szexualitás határozza meg azt, hogy valaki jó szülő e vagy sem.

Szerencsére én nem Magyarorszagon élek és itt nálunk legális a homoszexuális párok házasságkötése és az örökbefogadás is

2020. jún. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!