Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha 3 év alatt nem volt kiajánl...

Ha 3 év alatt nem volt kiajánlás mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Volt más is így ?

2020. júl. 6. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt senki nem fogja tudni megválaszolni, mert túl kevés az információ. Melyik megye? Mennyi idős, milyen egészségi állapotú gyerekre vártok? Származási kikötés van? Országos listára és alapítványokhoz jelentkeztetek?


Ezek alapján talán lenne, aki tapasztalatot ír, de itt kevés az örökbefogadó. Facebook csoportokban sok várakozó van, minden megyéből, és sokkal könnyebb beszélgetni, információt cserélni, társakat találni.

Sajnos még a hasonló paraméterekkel várakozók között is nagy különbségek lehetnek, ezért nem lehet készpénznek venni, ami másokkal történt. Van, akinek néhány hónapon belül sikerül, de nem ritka az sem, hogy valaki 6 évet vagy többet vár. Elsősorban azon múlik, hogy mennyire vagy elfogadó, de a szerencsének is lehet szerepe.


Kitartást kívánok a várakozáshoz!

2020. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen jogos!

Nem írtam semilyen infót.

0-2 évesig ,származási kikötéssel,korrigálható betegséggel adtuk be a papírt.

Csak fúra vagy nem is tudom milyen érzés mintha csak menne az idő de nem látom a célt.

Van olyan ismerősöm aki már 32 sorszámmal kaptak hasonló paraméterekkel gyereket.Mintha soha nem lesz gyerekünk.

A sorszám tudom az egy szám de félek.Tudom hülyeség de van olyan aki soha nem kerülnek sorra.Békés megye.

Végül is arra irányult a kérdésem van olyan,hogy soha nem ajánlanak ki út közben gyereket de mégis sikerül az örökbefogadás??

2020. júl. 6. 10:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tesóméknál így volt. Kis megyében (relatív kevés babával), csak megyei listára jelentkeztek, egészséges újszülöttre. 4,5-5 évet vártak körülbelül, most 1 éves a kislányuk.


A 3 év után 1 évvel még meghosszabbították a határozatukat, de az is lejárt már, új eljárást kellett végigcsinálni ( a tanfolyam kivételével). Akkorra mondjuk már eléggé elől voltak a listán, onnan számítva 1 éven belül sikerült.

2020. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtam, hogy a 4 év alatt nem volt egy kiajánlás sem, utána volt egy el nem fogadott kiajánlás 1-2 hónappal az örökbefogadás előtt.
2020. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Mi a saját megyénk kívül a környező megyét adtuk még meg.

Tesódék mennyire elől voltak??

Reménykedtem,hogy 4 évet már nem kell meghosszabbítanunk.

De lehet csak álom marad.

Júniusban voltunk 15.

De most közbe jött a vírus is sajnos.

2020. júl. 6. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömék 5 évet vártak.
2020. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon kevés olyan örökbefogadható baba van aki megfelel a ti elvárásaitoknak. Évente pár baba van csak akiről szülésnél vagy kicsivel utána lemondanak. Akit mondjuk kiemelnek a családból az a származás miatt nálatok már valószínűleg nem játszik. Akiknek hamarabb sikerült az örökbefogadás azok valószínűleg tágabb elvárásokkal dolgoztak. Idősebb gyereket is örökbefogadtak volna, nem számított nekik a származás vagy hasonló.
2020. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jövő hónapba hívom az ügyintézőt és októberben kell meghosszabbítanunk az 1 évet.

Szeptembertől változik a törvény az örökbefogadásnál.

Nem kimondottan csecsemőt szeretnénk .

Az ismerősöm akit írtam drogos anyától volt az akkori 2 éves fiú.De egészséges hál istennek.

A nagyon súlyos betegségeket zártuk ki.Azért is mert tudtam,tudtuk ezzel lelkileg nem fogunk tudni megbirkózni.

Pontosan a 3 év októberben fog letelni .9 éve várunk erre a csöppségre.

2020. júl. 7. 07:40
 9/10 anonim ***** válasza:

De miért számít, hogy honnan való a gyerek?

Amúgy én azt hallottam 4-5 év a várólista.

2020. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Bocs de ezt nem értem.

2017 júniusban jelentkeztünk 70 -ről kezdtünk a várakozást.

2020. júl. 15. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!