Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Milyen feltételekkel fogadhato...

Milyen feltételekkel fogadhatok örökbe (megjegyzésbe leírom "mit gondolok")?

Figyelt kérdés
Igaz, még fiatal vagyok, de valószínűleg nem lehet gyerekem eü-i problémák miatt. Az jutott eszembe, hogy ha szeretnék gyereket, akkor örökbefogadnék, de állítólag éveket is várhatok a kisgyermekre és addigra már nem csecsemő lenne. Igaz, a későbbiekben, mire fejben is megérek akkor az sem fog zavarni, hogy 2-3 éves, de MOST még úgy vagyok vele, hogy egy csecsemőt szeretnék örökbe fogadni.
2020. aug. 15. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Mi az hogy addigra már nem csecsemő??

Rengeteg feltételnek kell megfelelni és hosszú idő és folyamat.

2020. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen az oldalon egyébként tudsz hiteles személyektől kérdezni, akik nem csak úgy gondolnak valamit, hanem sok tapasztalatuk van. Én inkább ezt ajánlanám.

Amennyire én tudom, csecsemőt valóban nehéz örökbefogadni, de ennek egyébként megvannak az előnyei is.

Nagyon jó, hogy már most elkezdtél erről gondolkodni, ez egy remek lehetőség, hogy lelkileg felkészíthesd magad az örökbefogadással járó kihívásokra (ha tényleg úgy alakul végül a dolog)

A várakozási éveket egyébként érdemes úgy tekinteni, hogy azoknak a pároknak is gyakran telik sok időbe, mire megérkezik a gyermek, akik biológiai szülők lesznek.

Bíztatnálak, hogy bátran használd az oldalt, amit küldtem! Sőt, önkénteskedni is lehet, hogy érdemes elmenni egy árvaházba, hasznos és jó tapasztalat lehet

2020. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem úgy működik, hogy kijelölnek neked a csecsemőt, majd az évekig kallódik és nő valahol, mire te megkaphatod. :D
2020. aug. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem így megy. 3-5 évet is várni kell egy csecsemőre, de csecsemot fogsz kapni. Nem azt kell megvárni, hogy felnőjön, hanem, hogy sorra kerulj 🙂
2020. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek keresnek családot, nem a szülőknek gyereket. A gyerek akkor válik örökbeadhatóvá, ha a szülők lemondanak róla, vagy bírósági határozattal elveszik a szülői jogaikat. A lemondás gyakran már a szülés környékén megtörténik, így az újszülöttet a kórházból már egy család viheti haza.


Az, hogy mennyit kell várni attól függ, hogy mennyire vagy elfogadó. Egészséges, fehér bőrű újszülöttre és 2-3 év alatti kisgyerekekre legalább 3-5, de akár 8 évet is kell várni. A rendszer előnyben részesíti a házasokat, ezért egyedülállóként egészséges csecsemőt kapni gyakorlatilag lehetetlen. Minél elfogadóbb valaki a korral, származással, betegségekkel kapcsolatban, annál rövidebb a várakozási idő.

A másik jelentős tényező a lakhely. A titkos örökbefogadás megyén belül történik. Általában sokkal rövidebb a várakozási idő azokban a megyékben, ahol sok roma él, mert ott az örökbeadható gyerekek között arányaiban több a roma, viszont az örökbefogadó szülők nagy része tesz valamilyen származási kikötést. Aki nem, az ezekben a megyékben 2-3 éven belül sorra kerülhet.


Minden hasznos információt megtalálsz a honlapon, amit fent linkeltek. Ha gondolkodsz az örökbefogadáson, először ott nézz körül alaposan.

2020. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!