Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Epilepsziás szülő örökbefogadh...

Epilepsziás szülő örökbefogadhat az állami rendszerben?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha az egyik szülő epilepsziás akkor kaphatnak gyereket az állami rendszerben? Ez nem kizáró tényező, miszerint nem egészséges az egyik szülő?
2020. aug. 24. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Tekintve, hogy gyereket is vállalhat (bár ez az öröklődés veszélye miatt nem ajánlott), nem hiszem, hogy az örökbefogadás tiltva lenne...


Ha gyógyszerrel rendben vagy, akkor meg kb annyi esélyed van rohamra, mint egy egészséges embernek...

2020. aug. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


[link]


Az általad leírt betegség önmagában nem kizáró ok az örökbefogadásnál. Azért figyelmedbe ajánlanám a fentebbi linkeket, igaz hosszúak de ha komolyan érdekel a téma akkor érdemes elolvasnod.

2020. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként, ha nem mondod, nem derül ki, mivel nem kereshetnek utána a betegségeidnek.
2020. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

#3 Valóban nem kereshetnek utána, viszont az alkalmassági folyamat része, hogy orvosi igazolást kell kérnie róla, hogy egészséges. Ez elsősorban az olyan betegségeket érinti, amik a gyereknevelést befolyásolják, mert pl. életveszélyesek, mentálisan vagy fizikailag nagyon megterhelőek, nagyon időigényes a kezelés, stb.


Amennyiben gyógyszerrel karbantartható a betegség és tünetmentes vagy, valószínűleg nem fogja befolyásolni az örökbefogadást. Beszélj a háziorvosoddal, úgyis neki kell kiállítania az igazolást.

2020. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1, Ha valaki természetes úton vállal gyerekeket akkor még egy erősen skizofrén/beteg férfinek is lehet saját gyereke hiszen senki nem ellenőrzi / nincsen gyermekvállalási alkalmassági.


Ez egy állami procedúra ahol még “a bugyidba” is belenéznek a gyerek érdekeit figyelembe véve. Annak a gyereknek az érdekeire alapozva akiről a szülei lemondtak, vagy elhagyták. Kissé abszurd ez az egész, hiszen minden felbolondnak lehet sajàt gyereke, de ha az a gyerek bekerül az állami rendszerben megszűrik kihez kerülhet a későbbiekben. Én ezt jónak tartom végülis.

2020. aug. 24. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Köszönöm hogy így gondolod és nem ítélkezel mandinerből az örökbefogadási procedúráról. Mindezt mondom egy volt állami gondozott gyerekként. Sok sikert és boldogságot kívánok! / 2-es voltam/ :)
2020. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezt pozitív vagy negatív értelemben írod?
2020. aug. 24. 18:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat ha félre érthető voltam. Természetesen pozitív értelemben gondolkodtam. :)
2020. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok. kifejtem, már ha lehet tényleg félreérhető vagyok. Van egy rendszer kis hazánkban és ezt el kell fogadnunk ha hivatalosan is előrébb szeretnénk jutni. Sok mindent tudnék javasolni az elbírálóknak, de ezt nem tehetem mert kicsi vagyok ehhez. Így csak azt tudom mondani ha örökbe fogadsz gyermeket szeresd úgy ahogyan saját magadat vagy még jobban.
2020. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!