Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mikor jelentkezzek örökbefogad...

Mikor jelentkezzek örökbefogadó szülőnek, ha? (Várhatóan mennyi idő, mire kapnék gyermeket?)

Figyelt kérdés
23 éves egyedülálló nő vagyok, érettségivel és 2 szakmával. Van saját otthonom, autóm, dolgozok és van félretett pénzem is. 3 ember van, akikre bármikor tudok számítani. Egy 0-3 hónapos kisbabát szeretnék.

2020. aug. 29. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5 év, de egyedülállóként nehezebb.
2020. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
5-8 év kb. Egyedülállók a lista végén vannak mindig. Főleg ha fehér egészséges újszülöttet szeretnél. Főleg hogy neked legalább 25 évesnek kell lenned.
2020. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici babákhoz a legnehezebb "hozzájutni". Sok-sok évbe is belekerülthet és egyedülállóként még nehezebb. Nagyobb rá az esély, ha párkapcsolatban vállalsz sajátot.
2020. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Vér szerinti gyereked nem lehet? Mert van inszemináció donor spermával egyedülállóknak is.
2020. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor 25 évesen jelentkezhetek be, eleve? És akkor 30-35 éves koromra lehetséges, hogy kapok?

#4-es, rettegek a terhességtől, szüléstől és hogy betegen/halva születik a baba, ezért szeretném ezt a részt "átugrani". Remélem emiatt nem ítélnek el az örökbe adók, én várok akármeddig, fel vagyok készülve.

2020. aug. 29. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Már most is jelentkezhetsz, és elkezdheted a várakozást, de gyereket nem kaphatsz 25 éves kor alatt.


Azzal számolj, hogy egyedülállóként lehet, hogy soha nem kapsz ennyi idős gyereket. Mivel a házaspárokat előnyben részesíti a rendszer, egyedülálló csak olyan gyereket fogadhat örökbe, akire a megyén belül a házaspárok nemet mondtak. Erre akkor van esély, ha a gyerek roma, idősebb vagy beteg. Csecsemőknél nagyon ritka, hogy egyedülálló szülőnek ajánlják ki őket. Általában olyan helyzetben szokott megtörténni, amikor a gyerek súlyos beteg, vagy bizonytalan, mert pl. koraszülött, gondozatlan terhességből, az anya szerfüggő, örökletes betegség van a családban, stb.

Országos listán nincs sorrend, így ha elfogadó vagy a betegségek és a származás tekintetében, akár 1-2 éven belül kaphatsz gyereket, de jellemzően inkább 3-5. Ha egészséges fehér bőrű csecsemőt szeretnél, valószínűleg soha nem kerülsz sorra.

2020. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok járatos a témában. De emlékszem jópar évvel ezelőtt a Terri Black is tudott "szerezni" fehér kisbabát, kettőt is. Pedig ő egyedülálló transzi volt. Nos nem értem hogy tudta ezt megoldani? Eltudom képzelni, hogy fizetett érte az anyának. De szerintem az illegális Magyarországon. Szóval a jogi részét, hogyan intézhette el?
2020. aug. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizetni érte valóban illegális, és az utóbbi években a magánutas örökbefogadásokat átszervezték, pont azért, hogy ezt jobban tudják ellenőrizni.

Magánutas örökbefogadásra bárkinek van lehetősége, aki örökbefogadói határozattal rendelkezik, tehát alkalmasnak találták. Ez azt jelenti, hogy nem mások választanak ki egy gyerek leendő szüleinek, hanem saját magad keresel olyan kismamát, aki lemondana a gyerekéről a javadra. Talán látod, hogy mennyire valószínűtlen, hogy ez sikerül, főként egy egyedülállónak. Még ha akad is kismama, a magánutas örökbefogadásnak sok buktatója van, például itt a leggyakoribb, hogy a szülőanya meggondolja magát.

2020. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Te jól el vagy tàjolva kérdező...
2020. szept. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!