Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló férfiként lehet...

Egyedülálló férfiként lehet gyereket örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék már családot alapítani így 30-on túl, de annyi nőben csalódtam már, hogy kicsit elment a hitem, hogy sikerülni fog. Ezért gondolkozom az örökbefogadáson. Megfelelő egzisztenciával, saját lakással rendelkezem, szerintem meg tudnák bírkózni egyedül is a gyerekneveléssel.

2020. szept. 19. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet.
2020. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de elsősorban olyan gyerekre van esély egyedülallokent, aki nem a "legnepszerubb", vagyis kevesen fogadnak el ilyen gyereket. Ilyenek a kicsit nagyobb (3+eves,roma származású, esetleg egészségügyi gonddal elő gyermekek.) mielőtt belevagsz első sorban azt kell merlegelned, hogy ilyen gyereket el tudnál e fogadni. Ha csak egészséges 0-2 éves, fehér bőrű gyereket tudnál elkepzelni, ilyet egyedülállókent nem fogsz tudni. Pszichológiai teszten is vizsgálják az alkalmasságot.


Érdemes olvasgatni az Örökbe.hu oldalt, és a fb csoportjukba belépni.

2020. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
#2: miért alkalmasabb egy egyedülálló férfi az idősebb, beteg, nem fehér gyerekhez?
2020. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

[link]


Neki is sikerült pl és nem is roma gyereket kapott.

2020. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Ha egy idősebb, nem fehér, beteg gyereket mondjuk 5 várakozó fogad el, akkor előbb sorra kerül az egyedülálló, míg egy egeszseges újszülöttet lényegében mind a sok ezer várakozó család elfogadná, ezért itt egészen minimális az esélye egy egyedülállónak.
2020. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt akartam linkelni amit a 4. Nem idősebb, roma gyereket kapott de azt is elmondja, hogy előttük 12 párnak ajanlották ki a gyereket és ebből 10 meg sem akarta nézni, tehát hiába szőke kékszemű, valami biztos van a kisfiúval amit említ is de nem szeretne konkrétan elmondani. Amit a kettes ír az teljesen releváns.
2020. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
A linken szereplő srácnak van párja, a tiktokon meg egy rakat videó a gyerekről is. Ok, nem házasok, de biztos számít valamit egy meleg párkapcsolat is.
2020. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, de én úgy gondolom, hogy ilyen mentalitással és sérelmekkel nem fogják engedni. Pszichológiailag is alkalmasnak kell lenni hozzá, abba pedig nem nagyon fér bele ez a "de sokat csalódtam" mentalitás mert nem egészséges egy gyereknek.
2020. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8: egyedülállóként fogadott örökbe, a gyereknek hivatalosan ő egyedül a gyámja csak írattak plusz papírokat arról, hogy a gyerek ügyeiben az élettársa is eljárhat illetve ő lesz a gyám ha valami történik az örökbefogadó apukával de maga a procedúra mint egyedülálló örökbefogadó szülőként zajlott le, csak sehol nem titkolták, hogy egy párként fogják nevelni a kisgyereket, viszont ugye ebben a felállásban jelenleg nem lehetséges örökbefogadni.
2020. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyar rendszer két kategóriát különböztet meg. A házasokat és az egyedülállókat. Mivel a melegek itthon nem házasodhatnak, a meleg párokat is az egyedülállók közé sorolják.


Az egyedülálló férfiak nehéz helyzetben vannak, de nem lehetetlen örökbefogadni, ha elfogadó vagy. Tény, hogy egy idősebb (akár iskolás korú), roma, vagy beteg gyereket örökbefogadni egy párnak is nehéz, hiszen rengeteg olyan problémával kell szembenézni, ami a vér szerinti szülőket nem érinti. Emiatt egyedülállóként nagyon kevesen tudnak elfogadni ilyen gyereket.

2020. szept. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!