Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbe adott babát tényleg...

Az örökbe adott babát tényleg vissza lehet követelni?

Figyelt kérdés
Remélem nem, mert nem egy kutya, hogy mégis kell és elviszed magaddal. Az örökbe fogadó szülei lesznek az igazi születei. Nah de amiért kiírtam a kérdést: nagynénimnek van egy Kisfia, most 2 éves és 2 hónapos volt amikor örökbe fogadták. Nyílt örökbe fogadás volt, de a szülő anya sosem jelentkezett. Mostanában folyton képet két a gyerekről, írja, hogy mennyire hiányzik neki, és hogy megbánta, hogy megvált tőle,mert h milyen édes szép kisfiú lett belőle meg stb. Nagynénim fel, hogy Vissza akarja követelni, és én is féltem mert imádom a kis unokaöcsém
2020. szept. 20. 09:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
A vér szerinti szülő csak a gyermek hat hetes koráig gondolhatja meg magát. Utána nem követelheti vissza! Semmi nem tiltja, hogy nyílt örökbefogadásnál a vér szerinti szülő és az öf család kapcsolatban maradjon, csak ez Magyarországon nem szokás.
2020. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
nyílt öf-al kaptuk a fiúnkat, tehát ismerem a vér szerinti anyukát... nincs semmilyen joga, a letelt 6 hét után... az más kérdés, hogy én évente küldök neki képet-levelet, mert "így egyeztünk meg" (nem lenne ez sem kötelességem, de a fiam jövőjét nézem, amikor érdekelni fogja a múltja és szeretném ha látná, a szülőanyját érdekelte milyen élete van) Nagynénidnek nincs mitől félnie, nem követelheti vissza, mint ahogy többen is írták..
2020. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!