Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha örökbefogadok egy gyermeket...

Ha örökbefogadok egy gyermeket, a háziorvosom arról tudomást fog szerezni? Látja bármilyen rendszerben? Vagy csak akkor tud róla, ha én elmondom neki?

Figyelt kérdés
2020. nov. 26. 12:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Szinte az első lépés hogy a háziorvostól kell kérni egy igazolást hogy nem szenvedsz semmilyen olyan betegségben ami akadályozza a gyereknevelést. Pl. Nem szedsz nyugtatót.
2020. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen,azt tudom. De ha megvalósul az örökbefogadás, arról tud-e ő hivatalosan?
2020. nov. 26. 13:11
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Miért lényeges ez?


Nem kis cicát fogadsz örökbe, jónapot. Mi célod azzal, hogy egy háziorvos elől rejtve maradjon az örökbefogadás ténye?

2020. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom titkolni, az érdekelt, hogy ő tudomást szerez-e róla, vagy nekem kell elmondanom. Van, hogy évekig nem találkozunk.
2020. nov. 26. 13:48
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Az egy dolog, hogy te évekig elvagy. De a gyermeknek nem a te háziorvosod lesz az orvosa (aki felnőttekkel foglalkozik), hanem a körzeted szerinti illetékes gyermekháziorvos, nem?


Elvárható, hogy elvidd hozzá és bejelentkezzetek (ellatásra mindenki jogosult), mert bármikor, bármi probléma lehet a gyereknek (torokfájás, betegség, foghúzas, bokatörés stb). Innentől kezdve meg nem értem a kérdésedet.

2020. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Pff, hát azt látom :D

Pont mivel a gyerekorvoshoz fogok vele járni, ezért érdekelt, hogy az én orvosom, aki tud róla, hogy elindítottuk az egészet, hozzá eljut-e valamilyen hír. Kíváncsi vagyok erre, bocs, ha neked ezt nehéz megértened, nem tudtam, hogy indokolni is kell a kérdéseket...

2020. nov. 26. 14:49
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a pontos választ, de szerintem nem kell róla tudnia, ő csak arról adott egy igazolást, hogy, alkalmas vagy az örökbefogadásra, utána már nincs köze hozzá, hogy mi lesz. Nekem is adott egyszer egy alkalmasságit jogosítványhoz, amit végül nem szereztem meg, ez nem érdekeli a háziorvost.
2020. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Hát nézd ha beteg lesz a gyerek és táppénzre kell menned vele.. Akkor logikusan igen tudni fogja.
2020. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Táppénzre a gyermekorvos ír ki, úgy tudom.
2020. nov. 26. 16:44
 10/19 anonim ***** válasza:
9%
A háziorvosod.
2020. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!