Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadó kifizetheti a...

Az örökbefogadó kifizetheti a szülès költsègèt, mint a gyerek kòrhàzi költsègèt?

Figyelt kérdés

Ha jòl tudom, akkor hivatalosan semmit nem vehet,fizethet a biològiai szülőnek, mivel az emberkereskedelemnek szàmìtana.

Viszont egyàltalàn nem mindegy, hogy a sajàt gyermeke milyen körülmènyek közt születik, milyen ellàtàst kap. Az meg főleg nem, hogy a szülèsnèl jelen lehet-e, kòrhàzi napokat együtt tökthetik-e màr. Ès reàlisan nèzve a lehetősègeket, erre ingyen nem lenne lehetősèg.

A szülès, mivel az màr a gyerekkel kapcsolatos költsèg, ilyen szempontbòl màr a szülei költsège lehet?


2020. nov. 28. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy érted, hogy ingyen nincs lehetőség.. Állami kórházakban jóformán csak jelezni kell az örökbefogadást, és (ha a szülőanya beleegyezik) az örökbefogadó anya is jelen lehet a szülésnél, esetleg az ő kezébe adják először a picit.

Sok helyen beköltözhet vele a kórházba is már rögtön az első napokra - nyilván, ha ez mondjuk kórházi alapítványi (=fizetős, 1-2 fős) szoba, annak költségét állnia kell stb.

Több örökbefogadó alapítványnál hallottam, hogy a szülés után pár héttel esedékes, egyszeri anyasági támogatás összegét (65 ezer Ft) illik a szülőanya részére az alapítványon át eljuttatni, pl. a gyermekágy alatt felmerülő költségekre, kieső bevétel enyhítésére stb.

2020. nov. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, hiszen állami kórházban nincs (hivatalosan) díja a szülésnek.

Kifejtenéd mire gondolsz?

2020. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!