Mégsem akarom a gyereket?

Figyelt kérdés
31 hetes terhes vagyok, úgy érzem mégsem akarok gyereket, nem tudnék róla megfelelően gondoskodni. Akkora a nyomás rajtam, nem akarok gyereket nevelni, de ha arra gondolok, hogy örökbeadjam összeszorul a szívem. Betegség miatt tartom magam alkalmatlannak az anyaságra, szorongás, depresszió, álmatlanság. Sajnos a gyógyszereimet is újra kellett kezdenem szedni, de így se vagyok jól egyelőre, csak már pár órát tudok aludni vele. Nem tudom mit tegyek, nincs kiút ebből. :(
2021. febr. 14. 09:36
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Évekig tunetmentes voltam, azért hittem, hogy jöhet a baba.
2021. febr. 14. 09:36
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudom, hogy te akarod e, ezt más sem fogja tudni innen megírni.Egy biztos keress szaksegítséget, járj kezelésre és próbálj meg kitörni a saját magad elméje alkodta csapdából, az állandó problémakeresésből,önsajnálatból,önmagad túlzott megfigyeléséből.Depressziós voltam évekig, mégis ezek a dolgok segítettek túl a (nálam szülés után) visszatérő rövid depressziós epizódon.Ha terveztétek a babát, akkor hogy merül fel benned hogy mégse akarod? Elég gáz ...férjed mit szól hozzá?
2021. febr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%
Pszichológus
2021. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
14%

Szia. Végül nem mentél kórházba?

Szüleid,párod?

2021. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
És hol van a párod?
2021. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
46%
Ha megszületik, az lehet jótékony hatással erre a problémára is. Máshogy tekintesz rá ha ott él melletted.
2021. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezt ne most döntsd el, a szülés előtt durván elszabadulnak a hormonok, szülés után pedig végképp. Ha valaki előtte is mentális gondokkal küzdött általában sokkal jobban kijönnek ezek a problémák.

Velem így volt: alap pánik, szorongás, terhesség mentálisan rendben volt, 34. héttől erős szorongás, szülés után kb. 1 héttel ez teljesen felerősödött, idióta gondolatok, stb., nagyjábol olyan 8 hónapos korára lettem jól, ez gyógyszer nélkül ment így, jobb lett volna szedni.

Egy ilyen döntést, hogy örökbeadod-e nem akkor kell meghozni, amikor nem vagy képes értelmesen dönteni. Pszichiátert keress fel mindenképpen!

2021. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Férjem is úgy van, hogy ezt ne most döntsük el. Nem mentem kórházba, mert covidos lett az osztályon, kaptam még egy gyógyszert így és ennyi. Próbálom élni a hétköznapokat, boltba járok, főzök, takarítok, néha vannak jobb óráim, próbálok minden erőmmel kitőrni ebből a körből, de reggelre mindig nagyon rosszul vagyok.
2021. febr. 14. 10:13
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Szia, a terhesség elő tud hozni akár évek óta tünetmentes zavarokat. Egyrészt ott van a hormoningadozás, másrészt a gyermekvállalás minden esetben stresszel jár együtt, amely sok esetben például az alváson nem segít, sok egészséges kismama is küzd álmatlansággal. Ez egy úgynevezett normatív krízis, akár a kamaszkor például. Keresd fel a pszichiátered, beszélj a babádnak, kitartást kívánok :) egy pszichológus kismama
2021. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom, miért lettem lepontozva. Utolsó
2021. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!