Rossz ember lennék ettől (örökbefogadás)?

Figyelt kérdés

Férjemmel nem lehet vér szerinti gyerekünk, az örökbefogadást fontolgatjuk. Most, hogy betiltották az egyedülállók örökbefogadását, a férjem megsajnálta a nagyobb gyerekeket, akiket eddig általában egyedülállók meg meleg párok vittek haza. Szóval ő azt mondja, hogy ő szívesen felnevelne egy olyan gyereket is, aki a többségnek nem kell.

Én viszont nem. Én egészséges fehér kisbabára vágyom, akit pici korától én nevelhetek. Nem akarok 4-5 éves, fejlődésben lemaradt cigánygyereket hazavinni... Sajnálom őket, meg kívánom nekik, hogy őket is fogadja örökbe valaki, de én kisbabát szeretnék.

Szörnyű ember leszek ettől?


32/N



2021. márc. 2. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2021. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Én sokáig próbáltam meggyőzni magam, hogy el tudnék fogadni egy roma/nagyobb gyereket, de be kellett ismernem, hogy nem menne. A szeretetet meg az elfogadást nem lehet kikényszeríteni.


Nem te vagy a rossz ember, hanem azok, akik ezektől a gyerekektől most vették el az utolsó esélyt, hogy egy egyedülálló vagy egy meleg pár örökbefogadja őket.

2021. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Mindenki csecsemőt akar. Volt egy barátom régen, őt 6 évesen fogadták örökbe, nekem ő a rossz példa, lehetetlen volt megnevelni, nagyon problémás volt, biztos nem mindegyik ilyen, de én ha örekbefogadnék, csakis csecsemőt.
2021. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy szörnyű. Egyáltalán nem.
2021. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
A saját gyerekemnél is a legszebb kor, bölcsődei gondozónő vagyok, azért mert az a kor a legszebb, oviban sem dolgoznék. Ilyenkor alakul a kötődés az kimarad, hogy lehetne ezt pótolni. Biztos az ember megtudná szeretni, de az a kor hiányozna.
2021. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Az ő nevelésük szakmunka, végezze képzett nevelőszülő. A férjed csak jóemberkedik, ha látna élőben őrjöngő, falra szart kenő traumatizált roma kétévest, mindjárt észbe kapna
2021. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy rossz ember, teljesen normális a vágyad...

Amúgy én a férjedet is megértem.

Én is örökbe fogadnék nagyobbat.

Nem vagyunk egyformák, de fontos, hogy a pár egyet értsen.

Beszélgessetek erről sokat, de sose feszülten! Hadd mondja el mindenki ami benne van - ne érveket, hanem érzéseket. Akkor egyre közelebb fogtok kerülni ahhoz, hogy mi legyen.

Remélem, mielőbb család lesztek, drukkolok!

2021. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy rossz ember, csak tudod hogy van még minimum 6-8-10 éved várni az egészséges fehér csecsemőre.
2021. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen normális vagy.
2021. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagy rossz ember. Viszont többet akarsz, mint aki saját gyereket szül, hiszen akkor nem lehet tudni, hogy egészséges lesz-e. Persze ettől még érthető, hogy te azt akarsz. Max. sokat kell várnod rá.
2021. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!