Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hány hetes terhesen döntöttéte...

Hány hetes terhesen döntöttétek el, hogy örökbe adjátok a babátokat? Megbántátok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm már akkor tudta, hogy nem képes felnevelni a babáját, amikor kiderült a terhessége. Rögtön eldöntötte, hogy nem veteti el, inkább örökbeadja.


Ennek már több éve, és bár nagyon nehéz volt neki, nem bánta meg. Azt mondja, legfőképp azért nem, mert magánutas, nyílt örökbeadás volt, ő választotta ki a kicsi leendő szüleit, találkozott velük és meggyőződött róla, hogy a baba jó helyre fog kerülni. Úgy állapodtak meg, hogy évente egyszer küldenek neki képeket a gyerekről az örökbefogadók, és írnak pár sort arról, hogyan fejlődik, hogy érzi magát, mi minden történt vele.

Még a szülés előtt írt a babának egy levelet is, amiben mindent elmesélt, hogy miért döntött így. Az örökbefogadók majd átadják a gyereknek, ha érdeklődik a szülőanyjáról és elég idős lesz hozzá, és megígérték, hogy gyakran elmondják majd neki, hogy a "másik anyukája" azért mondott le róla, mert annyira szerette őt, hogy képes volt ekkora áldozatot hozni az ő boldogságáért.


Ha jól tudom, most ötéves már a kislánya és bár nagyon nehéz volt neki lelkileg és a mai napig sokat gondol rá, de nem bánta meg a döntését. Azt mondja, sokat segít, hogy tudja, kik lettek a szülei, hogy jó helyen van, hogy szeretik, és az tartja benne a lelket, hogy abban bízik, amikor felnő a lánya, meg fogja majd keresni őt.

2021. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. ápr. 11. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit.


Ha esetleg azért tetted fel a kérdést, mert te is örökbeadáson gondolkozol, ha szeretnéd, érdeklődhetek a barátnőmnél. Ha beleegyezik, össze tudlak kötni titeket, hogy beszélhessetek erről.

2021. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én örökbeadtam a kisfiamat tavaly.

10 hetes terhes voltam, amikor eldöntöttem.

Írj privátban, ha bármi kérdésed lenne.

2021. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is örökbe fogadtak, 5 napos voltam mikor a szüleimhez kerültem. Haragudtam rá, de mára már köszönettel tartozom neki.

És nők akik ezt megtudjatok tenni: Szuper erősek vagytok, minden tiszteletem a tiétek ❤️

2021. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Hogy megy az örökbeadás? Kinek kell jelezni a szándékot?
2021. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6,


Lehet magánúton is, amikor például van ismerősöd, akiről tudod, hogy örökbe szeretne fogadni, és van érvényes alkalmassági határozata erről. Vagy akár a neten keresel örökbefogadó szülőket, találkozol velük, és kiválasztod, ki a legszimpatikusabb. Utána a TEGYESZnél vagy valamelyik alapítványnál kell ezt jelezni, ők szerveznek egy 3 alkalmas krízistanácsadást, amin részt kell venned. Majd a szülés után az választott örökbefogadók nevére mondasz le a szülői jogaidról a gyámhivatalban. Ez a magánutas, nyílt örökbeadás. Ilyenkor az örökbeadás után még hat hétig meggondolhatod magad és magadhoz veheted a gyereket, ha a körülményeid megengedik, ezt vizsgálja a gyámhivatal.


Lehet úgy is, hogy egy örökbefogadást közvetítő civil szervezethez, vagy alapítványhoz fordulsz. Ilyenkor az alapítvány választja ki a leendő szülőket a náluk várakozók közül. Van olyan alapítvány, akik adnak lehetőséget rá, hogy találkozzatok személyesen, de nem mindenhol engedik ezt meg. Ugyanúgy a szülés után a gyámhivatalban mondhatsz le a szülői jogaidról az örökbefogadók javára, és itt is él a hat hetes türelmi idő, amíg meggondolhatod magad. Ez a magánutas örökbeadás.


És van a titkos örökbeadás, amikor a kórházban a szülés után jelzed, hogy örökbe szeretnéd adni a babát (vagy esetleg babamentő inkubátorba teszed), ilyenkor a TEGYESZ szakemberei keresnek neki örökbefogadó szülőket, addig amíg ez megtörténik, a kicsi átmenetileg nevelőszülőkhöz kerül.

Titkos örökbeadás esetén nincs rá lehetőséged, hogy meggondold magad, az végleges, amint a gyámhivatalnál ismeretlen személyek javára mondasz le a szülői jogaidról. Ebben az esetben nem fogod tudni, kik lettek a kicsi szülei és ők sem fogják tudni, hogy ki a vér szerinti anya.

2021. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*a második lehetőség a nyílt örökbeadás, véletlenül írtam magánutast helyette :(
2021. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Részemről minden elsimerés azoknak a nőknek akik abortusz helyett az örökbeadás mellett döntenek.

Könnyebb egy egyszeri orvosi beavatkozás mint 9 nehéz hónap és egy mégnehezebb fordulópont mikor ott kell hagyni.

De ezzel egy család életét változtatod meg örökre, akiknek nem lehet saját azoknak (közéjük tartozok én is) csak az örökbefogadás a remény.

2021. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Contefleur ***** válasza:
97%
Emelem a kalapom, minden olyan édesanya előtt, akit örökbeadta a babáját. Én a másik oldalon vagyok. Várjuk, hogy egyszer mi is kaphassunk egy babócát. A legnagyobb kincsüket adják oda, hogy neki a legjobb legyen. Remélem egyszer egy édesanya engem tisztel meg majd a bizalmával. Köszönjük nektek
2021. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!