10 hónapos gyermek szülei lehetünk, mik a szükségletek?

Figyelt kérdés

A semmiből jött a hívás. Erre számítani igazán nem lehet de most tényleg nem is gondoltunk rá, de megtörtént, 2.5 év várakozás után megkaptuk a várva várt telefont, szülők leszünk :)

10 hónapos a pici, a korlátozások miatt még nem találkozhattunk most indul a barátkozás. Első gyerek, úgy érzem a dolgok 80%-t megvettük (kiságyat kaptunk, pelenkázó, babakocsi, gyerek ülés, megfelelő méretű és mennyiségű ruha, babamérleget kaptunk) sajnos a cumi igény/cumisüvegről/tápszerről még nem tudunk semmit.

Ha valaki ráér az apróságokat amik nem jutnak minden nap az eszünkbe tudna segiteni? :)

Nagyon megköszönném :)


2021. ápr. 11. 21:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Gratulálok. Fiú vagy lány?
2021. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha 10 hónapos, akkor már közlekedik magától és pakol. Szóval minden olyat, amit sajnálnátok, vagy veszélyes rá nézve, azt magasra kell pakolni, elzárni. Konektorokba dugó, bútorsarkokra sarokvédő, "tilos" szekényekre,polcokra lehet kapni ilyen csatos zárat.


Esni-kelni fog, szóval ha gondoljátok lehet kapni fej és hátvédőt. (Ilyesmire gondolok: [link]

Nekünk ez sokat segített.


Mindenhova fel mászik. Nekünk a teljesen leengedett kiságyból bukfencezett ki valahogy, pedig az orráig ér a rácsos rész, szóval nagyon szemmel kell őket tartani.


Esetleg járóka, babakarám.


Hirtelen ez jutott eszembe (a fiam pont ennyi idős). Gratulálok!

2021. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kisfiú :)

Rendkivül ügyes, 5 hónaposan felült megától, 8 hónaposan felhúzta magát a kiságyban és álldogált lábújjhegyen, de próbálkozott (akkor készült róla az akta) próbált lépegetni is de akkor még nem ment, 2 hónap alatt lehet már lépked is, azt nem tudjuk még :(

Így gondolok itt igen a járni tanuló biztonságra is, pl sarokvédőket nem találtam, asztal, szekrény sarkához normális áron :(

2021. ápr. 11. 21:34
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

A gyereknek meg kell tanulnia esni, helyesen esni és védekezni. Teljesen feleslegesek ezek a dolgok mint ez a hát meg fejvédő. - szerintem-


10 hónapos ami azt jelenti már hozzá van táplálva. Etetőszék.


Ami mindenképp kell és jó ha van flexibilis lázmérő, orrszi porszi, tengervizes orrspray, baby luuf mellkaskenőcs, fáldalom és lázcsillapító ( panadol baby, nurofen baby flamborin)

2021. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
56%

Hű, a gyors mozgásfejlődés ritkán jelent jót, csak nehogy valami idegrendszeri gond legyen..


Amire nem szoktak gondolni, az a bútorok falhozrögzítése. Mászni fog felfelé is, mindenbe belekapaszkodik, magára húzza, belemászik mosogatógépbe, fiókba, fiókot kiránt, sütőajtóba kapaszkodik.., kirámol az alsó szekrényekből, nem csak polcról.. Én ezekkel szívtam sokat. Ja és csúszik, túl sokat. Vegyetek neki egy tappancsos zoknit, amin ilyen csúszásgátló van, akkor nem fog orra esni a kövön és nem kell cipelnie a félkilós hát és fejtámaszt.Meg amúgy is, ritkán vágódnak a babák hanyatt, általában orra esnek.

2021. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Rács az ajtóhoz,hogy mondjuk pl.a konyhába ne tudjon bejutni.

Nekünk habtapi volt a nappaliban,többfélét összeraktunk. Ezeken nyugodtabban hagytam esni,mert szerintem nem jó folyton elkapni,meg kell tanulnia jól esni.

Konnektorba dugó mindenképp jó ötlet.

Bébikompot véletlenül se vegyetek,rettentő káros.

Biciklis ülés,ha szerettek biciklizni,meg sisak.

Gondolom, etetőszék van. De pl.műanyagtányér,előke kellhet.

Legyen sok örömötök ezzel a kisfiúval!

2021. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét :)

Természetesen nem akarok majom anya lenni hogy minden botlásnál elkapjam, én is úgy gondolom hogy meg kell tanulnia esni is, veszélyes ha pl nem tudja hogy a kezét maga elé kell raknia.

Védelmi szinten csak a sarokvédőkre gondoltam, nagyon hegyes a sarka a dolgoknak 1-1 felállás ott veszélyes lehet :(

5-ös válaszadó! Sosem hallottam ilyenről, valami tanulmányt tudsz róla linkelni vagy csak szóbeszéd? :)


Férjem nővére 8 hónaposan rendesen járt, erőszakkal kellett leültetni, mert féltek, hogy donga lábú lesz. 2 éves korára mondatokban beszélt. Makk egészséges felnőtt :)

2021. ápr. 11. 21:57
 8/31 anonim ***** válasza:
78%
Fogkefe. Ágynemű vagy hálózsák. Térdvédőt meg ilyesmiket nem vennék bentre, tök felesleges. Játék alagút, amiben mászhat, kissátor.
2021. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
Fogzás is aktuális így pl Dolo gél, hűthető rágóka, nyálkendő.
2021. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
80%

"Sosem hallottam ilyenről, valami tanulmányt tudsz róla linkelni vagy csak szóbeszéd? :)"


Akkor keveset olvastál. ;)

Nem az a válaszoló vagyok, de igen, a túl gyors mozgásfejlődés - főleg ha a mozgásfejlődési állomások kihagyása is párosul hozzá, jelenthet problémát. Az hogy 5 hónaposan már felfelé törekedett ahelyett, hogy vízszintesen haladt volna, a szabad mozgás korlátozására utal.

2021. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!