Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hány év múlva kaptatok babát...

Hány év múlva kaptatok babát és mennyi időst?

Figyelt kérdés
Unokatesómék most kaptak 2 éves ci.gány kisfiút,nagyon barna,ledöbbentem,hogy így is éveket vártak rá,hisz nem csecsemőt kértek.ha nem esnék teherbe,mi vajon hány év után kapnánk gyereket,ha egy gyerekünk már van,(7 éves) és elfogadnánk akár 4 éves gyereket is,de kizárólag egészséges fehér gyerekre vágyunk? Kérlek írjátok le hány év után milyen gyereket kaptatok. Köszönöm. Csak izgulok. Mindenkinek sok boldog családi életet kívánok.
2021. ápr. 12. 03:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja testvérpárt is elfogadnánk,mert két gyereket szeretnénk még. Ez csökkentené az időt? Írjatok nálatok hogy volt.
2021. ápr. 12. 03:52
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen paraméterekkel titkos örökbefogadással szokott érkezni a gyerek, tehát a várakozási idő nagyban függ attól, hogy melyik megyében laktok. 3 éves kor alatti gyerekre várnak a legtöbben, így ebben az esetben számolhattok 6-7 évvel is. 3 év felettit és testvérpárt már kevesebben vállalnak, így ez megrövidítheti a várakozási időt, de így is valószínű, hogy évekig fog tartani. Érdemes jelentkeznetek az országos listára is.


Szívetek joga ragaszkodni az egészséges fehér gyerekhez, de jó ha tudjátok, hogy egyik kategória sem határozható meg egyértelműen. A betegségekről adnak egy hosszú listát, amellyel felmérik, hogy mit tudtok elfogadni. Olyanok is vannak ezen a listán, amit talán nem is tartotok betegségnek. Sajnos az állami gondozásban élő gyerekek sokszor küzdenek különböző lemaradásokkal, koncentrációs-, tanulási-, és érzelemszabályozási nehézségekkel. Ezekről nem mindig lehet megállapítani, hogy betegség okozza-e, vagy a körülmények. A rendszeres felülvizsgálat ellenére (nem mindig van rá kapacitás) az akták elavultak lehetnek, így előfordul, hogy sokkal rosszabb egészségi állapotúnak mutatják a gyereket, mint amilyen valójában. Mivel ez is hatással van a várakozási időre, érdemes minél több betegségnél a "bővebb tájékoztatást kérek" pontot jelölni, ha bizonytalanok vagytok.


Mivel az etnikai hovatartozást hivatalosan nem lehet számon tartani, lehetetlen megmondani, hogy egy gyerek cigány származású-e. Nyílt örökbefogadásnál az apa általában nem ismert, titkosnál pedig az ügyintézők megítélésén múlik, hogy hová sorolják a gyereket. Mivel sok gyerekről külsőre egyáltalán nem állapítható meg a származása, itt is fontos átgondolnotok, hogy mit zártok ki. Az ismert felmenői között egyáltalán ne legyen cigány? Vagy csak a szülei ne legyenek azok? Ha a szülők nem ismertek, de lehetséges, hogy azok? Vagy csak a külsején ne látsszon a származása? Ezeket mindenképpen gondoljátok át, mert a pontos megfogalmazással éveket spórolhattok. Ha csak a külső rasszjegyekre fektetitek a hangsúlyt, akkor ezt emeljétek ki, különben előfordulhat, hogy csak azért nem merül fel a nevetek egy gyereknél, mert nem ismert a származása.

2021. ápr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 4-5 évre számítsatok. Az rövidíti meg, ha nincs származási kikötés, sok betegséget elfogadtok, vagy ovisnál nagyobbat is vállaltok.
2021. ápr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi több, mint 3 éve várakozunk már 0-3 év közötti gyerekre származási kikötés nélkül, és betegségek tekintetében is elfogadók vagyunk. :(

Származási kikötéssel és ha csak teljesen egészséges gyerek jöhet szóba, gondolom még hosszabb a várakozási idő. :(

2021. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez kemény . Nem tudtam,hogy ennyire rossz a helyzet..
2021. ápr. 12. 16:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 éve vagyunk várólistán, volt egy kiajánlásunk még az elején, azóta semmi. 0-2 év közötti gyermekre várunk, származási kikötéssel, de betegségek tekintetében elfogadóak vagyunk.
2021. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is hasonlóan vagyunk mint a 6# .

A jelentkezés óta majdnem 4 év telt el.(júniusban lesz 4 év)A határozat októberben lett meg.Onnan számítva csak kicsivel 3 év.

0-2 évesig adtunk be a papírt.származási megkötéssel.De a betegségekkel elfogadóak vágyunk vagy több tájékoztatást kértünk.

Nálunk nem volt kiajánlás sajnos.A gyámhivatalban neg is lepödtek amúgy.Ez mondjuk nem is értettük miért nem volt.

Mi Békés Megyében várakozunk.

Márciusban hívtam az ügyintézőt akkor voltunk a 0-2 éves kornál 10.

A piciknél 3.

Függ a megyétől

Pest megye Nagyon gáz.

2021. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éve jelentkeztünk 2 éve van meg a határozat (pont áprilisban jött meg).

Zala megye, utolsó levélben 28.-ak voltunk. Március 31.-én jött a telefon hogy ismertetnének egy kisfiu aktáját. :)

Sajnos a korlátozások miatt 19.-ig semmi sem történik, már tűkön ülünk.

0-5 éves korig akartunk jelentkezni, de a pszichológus módosította 0-3-ra mondván még fiatalok vagyunk (jelentkezéskor én 26 férjem 28 volt)

Azt mondták többnyire a megjelölt kor felső határánál válogatnak mert sokan várnak picire, én is 3/3+ ra számítottam azért is lepődtem meg hogy a baba 10 hónapos :)


Mi kizártuk a roma származást (családi okok miatt, nem akartam hogy a család ne fogadja el, másodiknál nem lesz megkötés) és betegségek terén csak a dawn szindrómát és a halálos betegségeket zártuk ki, minden mást benn hagytunk.


Hiába zártuk ki a roma származást mégis úgy telefonáltak hogy az apa ismeretlen és pár % roma származás biztos van, de igent mondtunk, nem érdekelt, csak utána kaptunk képeket (amin nem látszik rajta, nem tudom honnan tudják) de csodálatos kisbaba :)


Amúgymeg sosem tudni! :D Unokatesóm szomszédja szűlt és a baba szinte fekete roma lett, hófehér szülőktől. :) A dédimama férje roma volt, azóta senki és minden utód "fehér" volt, de a genetika úgy döntött most lesz benne egy kis dédipapa. :D

2021. ápr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!