Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Baráti körömből egy házaspár...

Baráti körömből egy házaspár örökbefogadott egy roma kisfiút. Azóta mindenki úgy kezeli őket, mint a szenteket. Szerintetek túlzás ez, vagy teljesen érthető?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a baba borzasztó, családnak abszolút nem nevezhető háttérből került ki (nyílt örökbefogadással), meg egyértelműen gyönyörű és becsülendő az örökbefogadás, mégis engem nagyon meglepett, hogy kb. mindenki ámulattal fogadta a sztorit, hogy "hát nagy bátorság volt bevállalni", a házaspárra meg sokan szentként néznek fel, többek közt anyum is. Tudom, hogy ilyen esetben a legtöbb ember nem roma gyerekre vágyik, főleg nem fiúra, és ez a pár a ritka kivételek egyike, nekem azonban valahol mégis szomorú az előítélet egy nemrég született babával szemben.

#örökbefogadás #roma gyerek
2021. ápr. 23. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, az ilyen ember példaértékűen bátor és segítőkész, semmi túlzás nincs ebben.
Nem, mert az empátiának alapnak kellene lennie.
Egyéb, kifejtem lent bővebben.
61 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Legyūnk őszinték, nem sokan csinálnák ezt, mint amit ők bevállaltak. Sajnos ma még nem tartunk ott, hogy ezt ne csodálják az emberek, hiszen ők nem mernék/akarnák megtenni.
2021. ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

En azert csodalnam oket mert orokbefogadtak egy gyereket. En nem tudnek egy idegen gyereket ugyanigy szeretni mint a sajatomat.


Szerintem ha nem roma kozegben nevelkedik egy gyerek meg se lehet majd mondani hogy az. Maskulonben meg kifejezetten szepek a romak szerintem attol fuggetlenul hogy tudom

Milyen lehet az a kozeg amire utalsz. Csomo magyar sotetebb / kreolosabb boru. Pl pont minap lattam fesus nelly lanyat de ha nem tudnam hogy az o lanya azt hinnem egy 100. szep ciganylany.

2021. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Igaz lehet, amúgy a kissrác bőre nem olyan nagyon sötét, inkább csak a vonásai látszódnak jobban, persze idővel még sokat fog majd alakulni, mint minden gyerek. Egyébként nagyon szép kis család, sok helyen a vér szerinti gyereket nem szeretik közel sem annyira, mint ők ezt a picúrkát.
2021. ápr. 23. 14:31
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Elég körbenézni az örökbefogadós kérdések alatt, egyértelmű hogy nagy bátorság kell hozzá. A bőrszín hagyján, de az igazi para az, hogy ezek az örökbeadott gyerekek gyakran dohányzó, alkoholizáló cigánylányoktól vannak, tehát alapból potenciális magzati korban elszenvedett károsodással születtek. Ezért tartom elismerésre méltónak, ha valaki így is bevállalja.
2021. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Sajnos ez igaz...
2021. ápr. 23. 14:36
 6/36 Derjaderja ***** válasza:
76%
Én nem vállalnám be, és nem tudom, hogy felnézek-e az ilyen emberekre, inkább féltem őket, mert a vakszerencsén múlik a sorsuk.
2021. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
37%
Kutyából nem lesz szalonna. Amint bandázni kezd a saját fajtájával, ki fog fordulni magából. Nem egy ilyen családot ismerek. Hiába a rendes szülõk, a puknya az puknya.
2021. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem roma is elzüllhet.
2021. ápr. 23. 16:52
 9/36 anonim ***** válasza:
52%
Meg lehet kövezni, szerintem rizikó és nem feltétlenül jó döntés. Több olyan családot is ismerek, aki cigány gyereket fogadott örökbe, minddel van valami probléma. Lehet hogy ezerből egy esetnél az örökbefogadott gyerek aranyos és jól nevelt lesz, de nem lennék a 999 másik eset, ahol inkább visszacsapódik a többi cigány közé amikor kamaszodik és hiába az egész.
2021. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

Amint bandázni kezd a saját fajtájával, ki fog fordulni magából.


Mert egy normális hátterű fehér gyerek sosem keveredhet rossz társaságba ugye?


Pont az ilyen előítéletek miatt hős az, aki szembe mer menni az általánosításokkal, és örökbefogad egy “nem makulátlan hátterű” gyereket. Szerintem ilyenkor a szülő több savat kap, mint a gyerek

2021. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!