Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » A nevelőszülőknél való elhelye...

A nevelőszülőknél való elhelyezés tényleg ilyen rideg dolog majdnem mint a nevelőotthon?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy idős pár, akik nevelőszülők és több államigondozott gyerek él velük. Az egyikük nemrég lett 18 és már egyből "kiraktár". Nyilván a pontos körülményekkel nem vagyok tisztában csak azt hogy már nem velük él. Ez tényleg ennyire rideg dolog, mintha csak egy intézetbe lennének, hogy ahogy betöltik a 18-at kicsapják őket a nagyvilágba, aztán boldoguljanak ahogy tudnak?


Magamból kiindulva, én 18 évesen azt sem tudtam merre vagyok fejjel, nem hogy elkezdtem volna annyi idősen önálló életet élni.


2021. máj. 24. 18:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Sokaknal sajnos igen!


Baratnom szulei neveloszulok.

Van nalluk most 3 nevelt gyerek

( baratnom orokbe fogadtak)

De ahogy bennek szegenyekkel undorito en utalok oda menni mert a szivem szakad meg.

De onnan is elkerultek a 18 evesek.!

2021. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Bannak*
2021. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem ártana tudni a körülményeket....


Lehet, valami olyat tett a gyerek a nevelőszülők ellen, ami indokolja a kitevést...

2021. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy történt bármi ilyesmi.
2021. máj. 24. 18:13
 5/26 A kérdező kommentje:
+ szinte egyből került a "helyére" egy új fiatalabb gyermek, szóval eléggé úgy tűnik hogy ez ilyen megtervezett folyamat.
2021. máj. 24. 18:15
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sokan csak a pénzért lesznek nevelőszülők. Különösen ott, ahol nehéz állást találni.

Namost képzeld el azt, aki csak a pénzt látja abban a szeretetre éhes kisgyerekben....

Igaz ott a másik eset: amikor úgy megszeretik, mintha édesgyerekük lenne, aztán egyszer csak jön egy idegen nő (vagy pár), néhányszor eltöltenek ott 1-2 órát, aztán örökre elviszik a kisgyereket, mert örökbe fogadták. (Miközben a nevelőszülők korábban hiába kérelmezték, hogy ők fogadhassák örökbe.) A kisgyerek tíz körömmel küzd, hogy maradhasson, sír, ordít, az ujjait úgy kell lefejteni a kilincsről, de a határozat alapján viheti az idegen szülő. És a kisgyerek soha többé nem látja a nevelőszüleit.


Nagyon-nagyon elfuserált ez a rendszer. Biztos az intézeti nevelés is rossz volt, de látni kell, hogy ez is sok esetben csak a gyerek lelkének tönkre tételéhez vezet.

2021. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
42%

6-os

Sz*r itt minden !!! Undorito es vicces !


Legyen szo gyerekrol vagy allatrol....

mind 2 nek vannak erzesei es patkany emberek is akiket ez nem erdekel!

2021. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
84%
Nem mindenki bánik azért rosszul a gyerekekkel, de sok esetben idővel örökbe fogadják a gyereket, ha komolyan gondolják a dolgot
2021. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
A főállású nevelőszülőknek ez csak egy állás. Ha problémás a gyerek visszaadják, vagy ha elég idős akkor lapát.
2021. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos vannak problémás gyerekek is.


Egy időben jártam egy sráchoz korrepeteálni, az édes gyermeket korrepetáltam, rajta kívül volt 3, három év alatti gyermek. Mindegyiket szerették, de az egyikük "olyan" családból lett kiemelve, és sajnos átvette a szülők attitűdjét. Ettől függetlenül szerették, foglalkoztak vele, de amikor jelentkezett az anyja, hogy normalizálódtak a körülmények és szeretné visszakapni a lányát, valahogy nem sajnálták.

Aztán nem tudom, hogy a kislánynak mi lett a sorsa.

2021. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!