Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Èlettàrs örökbefogadhatja a...

Èlettàrs örökbefogadhatja a halott apa gyermekèt?

Figyelt kérdés

A dolog kicsit összetettebb. A 7 èves gyermekem a volt paromnal az èdesapánál ès az èlettársànàl èlt . Igy egyeztünk meg. Jo kapcsolatot ápoltuk az èdesapával ès az èlettársàval is nagyon jo a viszonyunk. Most hogy az èdesapa meghalt szeretnè az èlettársa a gyermeket örökbefogadni (nem szalitanam most ki a gyermeket onnan ahol felnött ès akivel felnött)

Hogyan tudná a szülösèget ugy gyakorolni vagy a gyámja lenni hogy èn nem mondok le az sajàt rèszemröl a szülösègröl ?


2021. jún. 22. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Lehet nem jogilag, de te már rég lemondtál, mikor hagytad hogy a gyereked ne veled legyen
2021. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem , nem mondtam le rola ès a kèrdèst sem vàlaszoltad meg..
2021. jún. 22. 11:36
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Csak én nem értem, akkor most 2 anyja lenne?
2021. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha jól értem, te vagy az anya, és az élettárs a nevelöanya eredetileg, aki az apával élt együtt.

Ebben az esetben örökbefogadhatná a gyereket, amennyiben te lemondasz róla és beleegyezel az örökbefogadásba.

Amennyiben nem mondasz le a gyerekröl, akkor nem örökbefogadható jogilag.

2021. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3%
Ennek nem is olyan régen lehet h nem lett volna akadál, a. De most hogy "melegüldözés" van, nem hinném h lehetséges lenne
2021. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon bonyolult kérdés, amit itt a gyakorin, hacsak nem téved ide véletlenül egy szakember, nem hiszem, hogy meg fogunk tudni válaszolni. De amiben tudok, segítek laikusként.

Először is: amit te szeretnél, az nem az örökbefogadás. Ha örökbefogadná, onnantól ő lenne hivatalosan az anyja, és neked semmi közöd nem lenne papíron hozzá. Talán még családba fogadással el lehet ezt intézni, akkor te maradsz a szülő, lesz láthatási jogod, de nő neveli. Így, hogy az édesapa nem él, és nem voltak házasok, ez is nagyon bonyolult.

Azt javaslom, hogy menjetek be a területileg illetékes szervhez (Tegyesz vagy gyámügy, nem tudom, ki foglalkozik ezzel), és ott kérdezzétek meg, mit tehettek. Sok sikert!

2021. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Örökbe nem fogadhatja, de családbafogadó gyámja lehet.
2021. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
De ha jóba vagy vele, akkor miért nem mondasz le a jogaidról? Már csak azon a praktikus oknál kifolyólag, mert mi van ha te is meghalsz? A gyerek menjen árvaházba, ahelyett, hogy azzal éljen aki felnevelte és saját gyerekekeként szereti?
2021. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is Tegyesznél érdeklődjetek.

Örökbe fogadni csak azt lehet, akiről a szülei lemondanak, tehát onnantól nincs visszaút. Családbafogadás gyámként lehet rokonhoz, ha te alkalmatlan vagy, viszont ha az apával nem voltak házasok, így ebbe is beleköthetnek.

2021. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!