Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Más szerint is kicsit 'igazság...

Más szerint is kicsit 'igazságtalan' ez így, vagy csak szerintem?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy heteroszexuális nő vagyok, boldog házasságban, tehát közvetlenül nem érint, csupán egy ideje ezen töprengek, ezeket látom a közösségi médiában (főleg instagramon).

Mondhatni 'igazságtalan'nak tartom azt, hogy két meleg férfi, akik szeretik egymást, vagy csak borzasztó nehézségek árán, vagy egyáltalán nem tud örökbe fogadni gyermeket, és együtt, szeretetben nevelni.

Ellentétben a nőkkel, akik elmennek egy lombikra, egy random 'férfitól' lesz egy gyerekük és élnek, mint Marci hevesen a barátnőjükkel, egy családként, gyermekkel, mindenféle örökbe fogadási procedúra nélkül..

Nem sajnálom tőlük, félre értés ne essék, csak számomra ez annyira nem fair a férfiakkal szemben. Oké, Ők nem tudnak szülni, ezzel tisztában vagyok. Nem azt mondom, hogy legyenek lekorlátozva a leszbikusok ezen a téren, de na, értitek.

Nektek mi a véleményetek erről?

( NEM vitaindító poszt, aki maximálisan negatívan vélekedik erről, annak NINCS ITT HELYE! )

Köszönöm! :)



2021. jún. 25. 09:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Igazságtalan, de ezzel nem lehet mit tenni sajnos.
2021. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Persze hogy az, de ezzel sajnos nem sok mindent lehet tenni.

Amit viszont ilyenkor érdemes észben tartani, az az hogy "van ahol az élet elvesz, de máshol visszaad."


Reméljük valtozni fognak az öröobefogadási törvények a jövőben.

2021. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
A minap láttam egy posztot, nem írok neveket szándékosan. 2 lányról van szó, akik boldogan élnek együtt, van már 1 'közös' gyermekük, aki a kapcsolat alatt született, de már megy a tervezgetés, hogy a következő 'közös' gyermeket a másik lány hordja majd ki és szüli majd meg.. rendben, legyen így, de nem gondolom, hogy ezt ilyen nyilvánosan kellene megélni, a férfi sorstársak 'orra alá dörgölve'
2021. jún. 25. 09:46
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez mások orra alá dörgölés lenne, csupán megosztották a sikerélményüket.
2021. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

A férfi sorstársak társulhatnak ilyen leszbikus párokkal, és kvázi "közösen" vállalhatnak így gyereket. Mondjuk a pasik az adott spermadonor, és részt vesznek a kicsik nevelésében. Mint egy kis kommuna :D Én ezt így el tudnám képzelni, ha jól kijönnek egymással a párok, és akkor nem lenne egyik fél sem igazságtalanul kiszolgáltatva a szabályoknak.

Más kérdés, hogy ez azért nyilván nem az a fajta idilli család, ami a heteróknak jut, vagy valami.


Egyébként szerintem is hülyeség a melegektől (legyen férfi vagy nő, de itt még az egyedülállók is benne vannak, mert érvényes házasság kell hozzá, hogy egyáltalán elindíthasd a procedúrát) megtagadni az örökbefogadás jogát, miközben bizonyos néprétegekben meg szülnek eszetlenül, aztán nélkülözésben, elhanyagoltan, potenciálisan bántalmazó családban nőnek fel a gyerekek. Az bezzeg nem tilos, csak a szerető családot tagdjuk meg azoktól, akik nem kellenek senkinek, mert most éppen kitalálták, hogy a homoszexuálisok az új ellenség. Engem mélységesen felháborít ez az egész, de sajnos nem tehetek semmit ellene. Mondhatnád, hogy a szavazás erre van, de hát én világéletemben ellenzékre szavazok, aztán látod, mennyit ér :D

2021. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, és szívből örülök is neki, tényleg mindenki éljen úgy, ahogy a legboldogabb.

Viszont mégis ott van bennem az érzés, hogy oké, de sajnos sokan ezt nem tudják kivitelezni ebben az országban, és ez számomra olyan szomorú.

2021. jún. 25. 09:54
 7/27 A kérdező kommentje:

5-ös! Igen, engem is ez bosszant, hogy van pár másik népcsoport az országban, akibe bőven bele lehetne állni, megállítani ezt a féktelen undormányt, amit művelnek, (TISZTELET A KIVÉTELNEK) mégis a melegekkel kell foglalkozni..

annyi árva gyerek van, akikkel sajnos nem foglalkozik a kutya se, esetleg tényleg egy alja családban nőnek fel kb víz nélkül.. nem értem, miért nem kerülhetnek egy boldog, szerető, gondoskodó családba, függetlenül attól, hogy 2 apa vagy 2 anya van..

2021. jún. 25. 09:57
 8/27 A kérdező kommentje:
Bár édesanyám szerint azért nincs az a bizonyos népcsoport be támadva, mert 'kedves vezetőnk' is közéjük tartozik 😃
2021. jún. 25. 09:59
 9/27 anonim ***** válasza:
43%
A nők tudnak szülni, a férfiak nem. Ez ennyi. Ebben nincs semmi igazságtalan.
2021. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
Édesanyád okos asszony. :)
2021. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!