Milyen feltételekkel lehet örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk örökbe fogadni egy kislányt, mi teljesen egészségesek vagyunk már van egy saját kisfiú gyermekünk aki 2 éves. Mi 25 és 24 éves pár vagyunk természetesen házasok, mind ketten bejelentett Munkahellyel rendelkezünk. Interneten nem igazán találtam a feltételeket ebben kérném segítséget
2021. júl. 4. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nincsenek nagy feltételek. Ha átlagos színvonalon éltek, megoldott a lakhatás elfér még egy gyerek akkor kvázi megfeleltetek. Nem ez ami megszűri a jelentkezőket hanem az amikor megtudják, hogy egészséges, fehér, 3 év alatti gyerekre 8-10 év a várólista. Ha még a neme sem mindegy akkor akár ennél is több.
2021. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Miért szeretnétek örökbe fogadni? Értem én, hogy ez is egyfajta jócselekedet, de nektek már van saját gyereketek és valószínűleg lehet is még, nem kéne elvenni a lehetőséget olyanoktól, akiknek ez az egyetlen lehetősége arra, hogy gyereke legyen.


Lehet lepontozni, de ez a véleményem.

2021. júl. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe.hu-n nagyon sok információ van.

A legkisebb gyermeknél legalább 2 év korkülönbség kell hogy legyen így újszülött babára jelentkezhettek. Ilyen pici babára nagyon sok évet kell várni, főleg ha egészséges, fehér bőrű újszülöttet szeretnétek akkor 6-8 év.

Jelentkezzetek a helyi TEGYESZ-nél először, utána háziorvosi "igazolás" kell (nem szedtek nyugtatót stb.), utána környezettanulmány, pszichológus stb.

2021. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

3.vagyok


Illetve akinek van már gyermeke hátrább kerül a sorba, főleg amiatt amit a 2.válaszoló írt. Érdemes utána alapítványoknál jelentkezni

2021. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

A jelentkezéshez a minimum korhatár 25 év :) Minimum 18 év korkülönbségnek kell lenni, de tapasztalat hogy a pszichológus nem fog engedni 3 évnél idősebbet.

Én 26 voltam a jelentkezéskor és 5 éves korig szerettem volna jelölni (férjem 28 volt) de a pszichológus módosította 0-3 évesre.

A telefon 2,5 év után csörrent meg 3 hónappal ezelőtt egy 9 hónapos kisfiúhoz :)

2021. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!