Kihez kell fordulni es milyen papirt kell kerjunk ha megegyeztunk az exemmel abban hogy teljesen lemondok az apai jogaimrol?

Figyelt kérdés
4éves a kisfiunk,teherbe esett de csak "lazakapcsolatbol" született a gyermek. Ugyan tettem apasagi nyilatkozatot, de most megegyeztunk h a ferjevel neveljek kozosen.

#Felugyeletijoglemondas
2021. júl. 12. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom jogászhoz kell fordulni.

Neked meg pszichológushoz, mert valami oka csak van, hogy az ember ennyire leszarja a saját gyerekét. Ha tervezett volt, ha nem. A sérült empátiás képesség utalhat például autizmusra is.

2021. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az h ki miért tesz ilyet szerintem maradjon mindenkinek a magánügye. Kérlek titeket csak olyan szóljon hozzá aki bizonyosan tud érdemi segítséget nyújtani :)
2021. júl. 12. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A férje hajlandó örökbe fogadni? Mert te csak úgy tudsz lemondani róla. Az nem elég, hogy ő neveli, hivatalosan örökbe kell fogadnia.

Ha így van, akkor a gyámhatósághoz forduljatok, és ők segítenek mindenben.

2021. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd fog ebben segíteni. De azt nem árt tudni, hogy a jogaid elvesztésével a kötelezettséged nem szűnik meg. Kivéve, ha a gyerelet örökbefogadja az új pasi
2021. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadja örökbe az új férj, akkor lemondhatsz a felügyeleti jogodról, vagyis semmi beleszólásod sem lesz a nevelésbe, látnod sem kell a gyerekedet. Viszont gyermektartásdíjjat ugyanúgy kötelező fizetned.


Ezt kéne tisztázni és a gyaníthatósággal tudjátok intézni.

2021. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
*gyámhatóság
2021. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt már múltkor is megkérdezted, miből gondolod, hogy azóta jobban beleástuk magunkat a témába?
2021. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszol mondta el tömören-röviden... csak akkor mondhatsz le az apaságról. ha a mostani férj örökbe fogadja a gyermeket... (nem csak neveli, hanem ÖRÖKBE FOGADJA" gyámügyön kell intézni, viszont tudd, hogy onnantól kezdve, hogy ez megtörténik, az oké, hogy nincs semmilyen kötelezettséged, (nincs gyerektartás-láthatás) de ez nem csak mostanra lesz érvénes pár évre, hanem akkor se lesz jogod semmihez ha 14-16 éves lesz... onnantól kezdve csak és kizárólag akkor találkozhatsz majd a saját gyerekeddel,ha Ő akar veled találkozni... te nem kezdeményezhetsz semmit.. el kell tűnnöd minden téren az életükből.. nem ítélkezem, nem tudom a hátteret.. csak jó ha tisztában vagy ezekkel is mielőtt belevágsz..
2021. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Értem azt, hogy kiszakadt a gumi, de ugye innentől nem fogod, teljesen leszarni az életét? Mert ha igen, akkor akkár akartad akkár nem szar ember vagy. Bár én nem voltam baleset, csak simán apámnak voltak nagyobb gondjai is, és pont 4 évesen lépett le teljesen az életemből (9 éve nem láttam). Az szerintem nem baj, ha lemondasz a gyerek jogairól, de ugyen nem hagyod ott teljesen?
2021. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!