Haikon12 kérdése:

3 gyerek örökbe fogadása?

Figyelt kérdés
Sziasztok, őszintén nagyon nehéz helyzetbe kerültem. Tudtomon kívül az egyik rokonom engem jelölt meg a gyerekeinek a gyámjaként és emiatt behívtak a központba. A nő nem épp minta anya és külföldön él egyedül a gyerekeivel, vagyis ahogy megtudtam csak élt, mert a külföldi gyámság elvette a gyerekeit. Az anyát nem sajnálom, mert saját maga miatt jutott ahová jutott. A gyerekek miatt azonban aggódok. Rajtam kívül senki sem tudná őket befogadni. De még csak 23 vagyok és félek emiatt, hogy elvesztema szabadságom, az életem, a nyugalmam. De közben meg szeretnék a gyerekeknek segíteni, mert egy állami otthonban nem hiszem, hogy jó helyen lennének. Őszintén fogalmam nincs mit kellene tennem, úgy érzem hogy a nyomás nagyon nehezedik rám.

2021. okt. 16. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Ennek semmi köze az örökbe fogadáshoz.
2021. okt. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Hm... Érdekes. Nekem anno azt mondták, gyámkijelolo nyilatkozatot csak ah általam elképzelt gyám jelenlétében és hozzájárulásával lehet tenni. Külföldön nem tehető ilyen nyilatkozat.

Örökbefogadásról kb biztos, hogy szó sincs, max csaladbafogadasrol, de annak is meg vannak a feltételei.

2021. okt. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
2, a gyámvevezés és a gyámkirendelés nem ugyanaz. Gyámvevezés közjegyző előtt vagy végrendeletben tehető, és a gyámhatóság köteles figyelembe venni a kijelöléskor. Ilyenkor a gyámhatóság fog róla tájékoztatni, hogy te vagy megnevezve, jelenj meg.
2021. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

3!


"gyámvevezés" nem létezik.

A gyámkijelolo nyilatkozat az, amiről beszélsz, de nem végrendeletben és nem közjegyző előtt teszed, hanem a gyamhivatalban személyesen az általad választott gyámmal. Tudom, mert magam is megtettem anno.

A gyámkirendelés pedig ennek folytatasa, vagy ha nem tettek a szülők nyilatkozatot, az egyetlen lépése.

2021. okt. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2%
De bizony létezik. Része a szülői felügyeletnek a gyámnevezés joga. És elsősorban a nevezett gyámot illeti a gyámság. Olvass ptk-t. Vagy tanuld meg, mint én.
2021. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

5!


Esetleg tanulj meg írni és olvasni. "gyámvevezés" - ez egy nem létező szó, a te alkotásod. Ezek szerint gyámnevezés akart lenni. Ennek hivatalos megnevezése a gyámkijelolo nyilatkozat. Valóban joga van hozzá a szülőnek. Ahogy a gyamhivatalnak is ennek felülbírálásához. További szép napot.

2021. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Ptk...

4:226. § [Nevezett gyám]


(1) A gyámság elsősorban azt illeti meg, akit a szülői felügyeletet gyakorló szülő közokiratban vagy végintézkedésben gyámul megnevezett. Ha a szülői felügyeletre egyaránt jogosult szülők eltérő gyámot neveztek meg, a gyermek érdekét mérlegelve a gyámhatóság határoz arról, hogy a gyámságot melyikük lássa el.


(2) A nevezett gyámot akkor lehet mellőzni, ha


a) a gyámságot nem vállalja;


b) e törvény szerint gyámságot nem viselhet;


c) a gyámság gyakorlásában akadályozva van; vagy


d) kirendelése a kiskorú érdekét veszélyeztetné.


A szülői felügyelet a kiskorú gyermek neve meghatározásának, gondozásának, nevelésének, tartózkodási helye meghatározásának, vagyona kezelésének, törvényes képviseletének jogát és kötelességét, a gyámnevezésnek és a gyámságból való kizárásnak a jogát foglalja magában.

2021. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Annyira jó, hogy amikor nincs érv, jön a paraszt viselkedés. Elírtam egy betűt, és? Én is kérdethetném, hol van olyan, hogy gyamhivatal...


Nyugodj bele, létezik gyámnevezés.

2021. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen 3 gyerekre elég meredek lenne vigyázni. Nincs más rokon, ismerős? Mennyi idősek a gyerekek? Van esélyük, hogy valaki örökbe fogadja a három tesót? Plusz nagyon kellemetlen, mert kapcsolatot tarthat majd velük az anyjuk, azt neked kell menedzselned..


Nagyon sajnálom, szerintem akkor járnának a legjobban, ha nevelőszülőkhöz kerülnének egyszerre hárman, de erre nem nagyon van esélyük. Szívás tényleg. Én a koruk alapján döntenék, illetve hát nem ismerem a lehetőségeidet lakhatás, munka terén, el tudsz e menni a kicsivel Gyedre vagy, ilyesmi.. Vagy lehetőségként is fel lehet fogni, kimenni külföldre, ott biztos van olyan szociális háló, ami segít talpraállni nektek, megtanuld a nyelvet, meg minden.. Van, ami ide köt?

2021. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen ne vállald el.
2021. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!