Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásnál lehet olyat...

Örökbefogadásnál lehet olyat csinálni, hogy az anyuka választ a babának családot Magyarországon?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt örökbefogadás:)
2021. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, lehet. Ahogy az 1-es írta.
2021. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mint 1-es írja. pld. Gólyahír, vagy Bölcső Alapítványon keresztül.
2021. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Persze, lehet, de rá fogsz jönni, hogy nem csupa "álomszülő" akar gyereket, hanem hétköznapi random emberek az utcáról, erős túlsúllyal, lepukkant megjelenéssel, hétköznapi élettel, nagy korkülönbséggel, furcsa beszédstílussal, furcsa hitvilággal.. nem ragyog körülöttük az isteni fény és nem fog beléd csapni a szikra, hogy "igen, ők tökéletes szülők lesznek". Csak két random embert fogsz látni a saját hibáikkal, talán olyanokkal is, amik számodra kifejezetten ellenszenvesek. Nehéz lesz, mert jól akarsz dönteni és ha kicsit is gondolkodsz, lesznek előítéleteid, ami eltántorít, majd azon kattogsz, hogy jól ítélted-e meg őket, mert az egyik mégis kicsit ilyennek, vagy nagyon olyannak látszott.


Nem szeretik, ha valaki válogat, tökéletest keres, mert olyan nincs, ők általában megtartják a babát..

2021. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Contefleur ***** válasza:
95%
Szia. Igen,lehet. Az alapítványok sokat segítenek ebben. Mi örökbefogadni szeretnénk, már sorban állunk. Nagyon örülnék neki, ha találkozhatnánk majd az életetadóval. Úgy tudom, hogy az életetadó kérései alapján szűrik le a kiajánlható párokat. Ilyen pl: kertesházban/ panelházban élnek, 30 év alatti / 30 év feletti.. stb. Pontosat nem tudok, mert mi a másik oldalon vagyunk, de azért remélem tudtam segíteni :)
2021. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gabesz147 válasza:
5%

Lehet, de szerintem egyik se normális, aki nem akarja megtartani.

Jó, szegény, sokadik gyerek, meg ilyenek, de akkor miért nem védekeztek...

2021. nov. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Engem a másik oldalról érint a téma, és sem a férjem, sem én nem szeretnénk tudni, kik a valós szülők. Örökbefogadásnál egyszerűen elvágni minden szálat, és onnantól kezdve csak a kis életre koncentrálni, nem a múltba visszanézni. Ezt vallom.
2021. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

"Engem a másik oldalról érint a téma, és sem a férjem, sem én nem szeretnénk tudni, kik a valós szülők. Örökbefogadásnál egyszerűen elvágni minden szálat, és onnantól kezdve csak a kis életre koncentrálni, nem a múltba visszanézni."


Örökbefogadott vagyok (most már 19 éves) és hálás vagyok a sorsnak, hogy nem egy hozzád hasonló önző rosszindulatú szörnyhöz kerültem.

2021. nov. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Mindenkinek jár a család című könyvet. Örökbefogadó és nevelőszülők osztják meg a történeteiket, és sok részletre fény derül az örökbefogadás különböző módjairól.

[link]

2021. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!