Hogyan, merre indulhatnék el ezek alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden összefoglalni a lényeget, köszönöm, ha végigolvasod:

27 éve örökbe adtak, és keresem a vérszerinti édesanyámat.

Meg is tettem a szükséges lépéseket, a gyámhivataltól megkaptam anyám adatait (név, születési dátum, születési hely, utolsó ismert lakcím). Azt mondták az a protokoll, hogy ők megpróbálják felvenni vele a kapcsolatot, és nyilatkoztatják, hogy meg akar e ismerni.

Sajnos itt elakadt a dolog, mert már nem ott lakik, az új címét pedig nem tudják.

Természetesen megpróbáltam a közösségi médián keresztül megtalálni, azt hittem könnyű dolgom lesz mert jellegzetes vezetékneve van, de Facebookon és a többi hasonló közösségi oldalon nem jártam sikerrel, viszont Linkedinen találtam egy nőt a nevével. Budapesten dolgozik, a vsz anyám is ott született. Nem tudom, hogy ő ez az, de úgy érzem hogy esélyes, szeretném kideríteni.

Csak annyit tudtam meg erről az adatlapról, hogy milyen cégnél dolgozik jelenleg (már ha még ott dolgozik...). Nekem nincs Linkedin profilom, de azt tudom, hogy úgy működik mint a Facebook, tehát ha csinálnék egyet sem látnék többet mint most, ahhoz "be kéne jelölnöm" amit egy új, kapcsolatok nélküli profillal nem hiszem, hogy visszaigazolna. Üzenetet csak prémium szinten tudnék küldeni neki, de ismét kétlem, hogy egy üres "creepy" profilra reagálna. Megnéztem a cég honlapját, hátha fel vannak tüntetve a dolgozók email címmel, de semmi (ettől nem is reméltem többet, mert ő nem vezető pozícióban van)

A Facebook oldalukról sem tudtam meg többet, a posztjaikon több száz lájk van, átfutottam kik lájkolták őket, anyám nevét nem találtam, az meg túl sok idő lenne, hogy megnézzem melyik lájkoló dolgozik ott, és esetleg üzenetben érdeklődjek róla. Ezt amúgy sem szeretném, gondolom érthető, nem szeretnék "furának" tűnni...


A lényeg a lényeg: Nem tudom, hogy ő e a vérszerinti anyám, de valahogy szeretném megtudni. Hogyan, merre indulhatnék el úgy, ha csak azt tudom, hogy hol dolgozik? Utólag írom bele a kérdésbe, mert fontos és kihagytam: egy számítógépekkel foglalkozó vállalatnál dolgozik, elvileg "controlling assistant" pozícióban. Nem vagyok jártas ilyen munkakörökben, de szerintem ő nem fogad ügyfeleket.

A barátaim azt ajánlották írjak róla egy posztot Facebookon, hogy keresem. Nos, ezt fontolgatom, bár én elég szerény vagyok ezeken a közösségi oldalakon, kevesebb mint 200 ismerősöm van, egy képem, nem posztolgatok, mondhatni "szégyenlős" lennék arccal és névvel felvállalni a sztorimat. Főleg mert tudom, hogy még manapság is sok az előítélet ezzel kapcsolatban.

Mélyen belül attól tartok, hogy sikerül valahogy megszégyenítenem, ami miatt úgy dönt, hogy nem akar megismerni, még ha hajlana is rá.

Már ha egyáltalán sikerrel járnék...


Úgy érzem az egyetlen biztos pont az a munkahely, ahol elérhetném őt, de fogalmam sincs hogyan csináljam, ez nem egy olyan hely ahová csak úgy besétálok, hogy xy-t keresem.


Lenne esetleg ötlete valakinek, hogy hogyan, milyen indokkal, ürüggyel léphetnék kapcsolatba vele a munkahelyén? Még az is hátráltató tényező, hogy nem értek igazán értek a számítógépekhez, csak ilyen átlag felhasználó szinten, szóval egy árva ötletem sincs, mit találjak ki, amivel felkereshetném a céget.

Közvetlenül a problémámmal nem szeretném felkeresni a tulajdonost, mert nem szeretném sem őt, sem magamat kellemetlen helyzetbe hozni. Nem tudom, hogy ismerik e a múltját, és még az sem biztos, hogy az a nő a vérszerinti anyám.


Köszönöm szépen ha végig olvastad, nagyon várom a válaszod, bármilyen ötlet jól jön.



2021. dec. 6. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a munkahelyet, mondd, hogy xy-t keresed fontos ügyben, várod a hívását. Át fogják adni neki az üzenetet, aztán vagy hív, vagy nem. Ha elsőre nem, én még 2x megpróbálnám így.
2021. dec. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Voyager33 ***** válasza:
100%
Csinálj egy linkedin profilt s fel fog ajánlani egy honap premium proba verziot. Akkor tudsz irni ennek a holgynek. Szerintem ne a facebookon keresd. Gondolj bele hogy ha tenyleg o az s o ezt nem szeretne a vilag ele tarni akkor vegkepp nem fog ra jelentkezni.
2021. dec. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a munkahelyére küldeni egy levelet? Biztos megkapná, abban leírhatnál neki mindent, ki vagy-miért keresed, hogy tudod, hogy nem biztos hogy ő az. Megadni a levélben a telefonszámodat.
2021. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fura tanács, de ha nő vagy, lépj be Facen az Asszonysutyorgó csoportba, rengeteg nő van benne, sokan találtak meg általa másokat.
2021. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!