Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hogyan közölnéd a családdal,...

Hogyan közölnéd a családdal, barátokkal, ha lemondanál a gyerekedről 2 éves korában?

Figyelt kérdés

A TEGYESZ tud ebben segítséget nyújtani, van pszichológusi segítség a szülőnek, családnak?


Elméleti kérdés!


2022. febr. 23. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Miért mondanék le róla?
2022. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Jól tetted, hogy odaírtad hogy elméleti kérdés, különben már lenne 30+ válasz, amiben a földbe döngölnek, miután ketté vágtak.

Csak ennek meg az a hátránya (hogy feltüntetted, hogy elméleti kérdés), hogy nem jön válasz a kérdésre.

2022. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Ha ilyesmire vetemednék, biztos hogy elköktöznék messzire és vissza se néznék, mert nem akarnám, hogy valaki felhozza.
2022. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
85%

Elméletben lemondhatsz róla de általában ilyenkor ha van közvetlen családtag,meg fogják kérdezni,hogy családba fogadással magához venné-e.

Én pl. ha fizikailag képes lennék rá,tuti nem hagynám az unokámat(nincs még unokám, ez csak elmélet),hogy idegenek neveljék.

2022. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Örülök, hogy mindenkinek "sikerült" megértenie az első válaszom. 😂


Szóval újra megkérdem. Miért mondanék le róla?

Nagyon nem mindegy, mert :

- halálos beteg vagyok,

- annyira kilátástalan a helyzetem, hogy nem tudom biztosítani a mindennapi megélhetéshez szükséges alap dolgokat.

- olyan mentális problémám van, ami mellett nem tudom ellátni a szülői teendőimet.

-súlyos alkohol és drogproblémám van.

- a gyermekem súlyos speciális igényű,

- a gyermekem napi 24 órás ellátást igényel, súlyos értelmi és testi fogyatékos. Sosem lesz képes semmilyen önálló életre.

Ezek mind olyan nézőpontok amik teljesen más kontextust adnak, szemben azzal, hogy :

- csak egy hp vagyok, aki megunta a gyerekét és újra szabad akar lenni. Ez esetben inkább elásnám magam..

2022. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elmondanam az okot, hogy miért döntöttem így.
2022. febr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak simán lemondasz, semmit sem kapsz, csak megvetést.


Fel kell keresni egy örökbeadással foglalkozó szervezetet, nyílt örökbeadást választani és ott lelkileg támogatnak is, bár első körben az lesz, hogy megpróbálnak rábeszélni, hogy megtartsd.


Elméletileg.

2022. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%

5


Te nem érted a kérdést, de semmi baj.

Nyilván nem arról van szó, hogy halálos beteg vagy, mert ebben az esetben nincs mit beadagolni, senkit nem nézne rád megvetően...

2022. febr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

De képzeld értettem elsőre is. 🙄


És ha figyelmesen értelmezted volna az utolsó mondatot..

2022. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!