Van egy barátom, akit sokszor megvernek a szülei. És ha csinálna lát leletet és szólna valakinek aki intézkedne ez ügyben. Akkor a szüleim örökbe fogadhatnák őt? Vagy hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 22. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
És miért akarod, hogy örökbe fogadják? A szüleid ennek mit szólnának?
2022. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szüleim birják a barátomat.Viszont attól félek hogyha árvaházba kerülne, akkor nem tanulhatna tovább. Legalább is tudomásoms szerint régen így volt, most nemtudom hogy, hogy működik a dolog.
2022. jún. 22. 23:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyàmjai lehetnènek a szüleid. Ha a szülei nem mondanak le ròla, akkor nem örökbefogadhatò. Nagy gyereket amùgy sem nagyon szoktak örökbefogadni.Gyàmnak elsô sorban rokont, màsodsorban -de ritkàn- ismerőst szoktak kijelölni.

Első körben nem biztos, hogy kiemelik a csalàdbòl, inkàbb csalàdsegìtő foglalkozik velük.

A szüleidet megkèrdeztètek egyàltalàn, hogy ők vàllalnàk-e?

Ha gyermekotthonba kerülne, az borzasztó lenne, tele vannak az ilyen helyek erőszakos emberekkel.

2022. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátod elmegy a háziorvosához, megmutatja sebeit és elmondja, hogy a szülei megverték, a doki automatikusan intézkedni fog. A gyermekvédelem ki fogja vizsgálni az ügyet, szükség esetén kiemelik a családjából és nevelőszülőkhöz kerül határozatlan időre.

Örökbefogadni csak akkor lehet, ha a saját szülei lemondanak róla vagy meghalnak és a rokonok közül senki nem vállalja a gyámságot.

2022. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Pont arra vágynak, hogy örökbe fogadhassák. *_*
2022. jún. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Az árvaházból is továbbtanulhat, ha a szüleid felajánlják neki, hogy fizetik a továbbtanulása költségeit. Már ha van keretük ilyesmire egyáltalán.
2022. jún. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Az örökbefogadás egy nagyon komoly és nehéz procedúra.

Értem, hogy segíteni szeretnél neki, tudsz is, de ez kicsit elrugaszkodott ötlet, hogy a te szüleid fogadják örökbe.

Ha kiemelik a családból, jó eséllyel kerülhet szerető nevelőszülőkhöz.

2022. jún. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Van különbség az között hogy bírok valakit vagy a nyakamba veszem évekig az eltartását, ami jelen gazdasági helyzetben havi több mint 100 ezer plusz
2022. jún. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát én is bírom a gyerekem barátait, de eszembe nem jutna, hogy örökbefogadjam vagy gyámság alá vegyem bármelyiket is. Te hany éves vagy, hogy ilyen eszedbe jutott? 12?
2022. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
16 éves leszek, a barátom 15. És nagyon sokszor számolt be ilyen dolgokról nekem. Beszéltem már a szüleimmel is miután kaptam sok hasznos választ ^-^.
2022. jún. 24. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!