Orokbefogadhatja igy a gyermekeimet vagy haza tudnam oket hozni? Mi a menete ennek hova kell emiatt elso korben fordulni mielobb dontes szulessen?

Figyelt kérdés

Volt ferjemmel van 2 kozos fiunk.

16 eves lesz a nagyobbik jovohonapban a kisebbik 14 eves.


Amikor elvaltunk apukaval maradtak nehany évvel ezelott.Fajt de belementem,nagyon apasak voltak megegyeztunk,működött is a gyerekek is jol ereztek magukat nem volt vita emiatt.

(Nem mennek bele,mas téma).

Azota ujrahazasodott viszont most otthagyta a not is es a fiukat is egy masik noert.


A felesege most orokbe akarja fogadni a gyerekeket.


A gyerekek egy problemaja azzal,hogy hazajojjenek hogy a "neveloanyjuk" háza sokkal nagyobb es varosiak viszont mi egy kisebb telepulesen elunk.


2022. júl. 14. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadhatja örökbe őket, hiszen nem mondtál le róluk, és gondolom el is fognak válni. Nem beszélve arról, hogy nem is maradhatnak nála a gyerekek, hivatalosan az ex férjednél vannak elhelyezve, neki semmi köze hozzájuk.

Alapvetően a férjeddel kellene megbeszélned, és a gyermekelhelyezést megváltoztatni a bíróságon.

2022. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekek dönthetnek, legalábbis meghallgatják őket a bíróságon, hogy kinél szeretnének lenni. anyuka és apuka közül választhatnak, nem anyuka apuka es apuka felesége közül.

a bíróságra kell beadni ismételten a gyermekelhelyezési procedúrát

2022. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy fogadhatja örökbe... Elég buta egy felesége van.
2022. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Es ha a gyerekek maradnanak a feleseggel?

Beszelgettunk a fiukkal. Most hajthatatlanok,mert amit irtam is,hogy ez nem varos ott vannak a barataik a megszokott helyuk stb.

Mit lehet erre mondani? Tenni?

Szeretnek hazajarni hozzank is,de lakni ott szeretnenek.

Erdemes eroszakkal ennyi idos gyerekeket kiszakitani?

2022. júl. 14. 15:59
 5/13 A kérdező kommentje:

Lemondani soha nem mondanek le roluk semmilyen korulmenyek kozott.

Anno akkor azert mentem bele abba mit szeretnenek mert az apjuk se "ez" volt es normalisan mukodtek a dolgok.Igyekeztem a gyerekek erdekeit es akaratukat is nezni attol függetlenül,hogy nem volt könnyű.

Most azert igy más a helyzet.

2022. júl. 14. 16:03
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

mekkora távolság van köztetek?

van autód, tudod őket hozni vinni ha kell? milyen a tömegközlekedés?

én nem hagynám annyiban a dolgot, nem maradhatnának. arra viszont nyitott lennék, hogy mondjuk heti 1x, akár pénteken ott aludjanak suliidőben, ha a nevelőanyjuk is beleegyezik, nyáron pedig megegyezés szerint többet is legyenek ott.

2022. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkoztató, hogy egy "vadidegen nőhöz" jobban húznak mint a szülőanyjukhoz..
2022. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tomegkozlekedes arra egeszen turheto. Van tobb is amirol oda-vissza le se kell szallni kb 20-25 perc.

Auto hamarosan...bar meg friss,de nemreg vegeztem a jogositvannyal papir megvan.meg nem vettem,de hamarosan megoldhato lenne ez a resz is.


Igen az elgondolkodtato resz merthogy a neveloanyjukhoz vonzodnanak jobban...

Nyilvan szeretik kedvelik ot is,ertheto...

A fobb szempontjaik emellett,hogy ot is szeretik amiert maradni akarnak,irtam is mar ...a haz ,hogy varos,a haverok stb...

2022. júl. 14. 20:13
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért komoly család. Senkinek nem kellenek a gyerekek, leszámítva egy vadidegen nőt. Nem csoda, ha szerencsétlenek nem emberekhez kötődnek, hanem a szép nagy házhoz. Pont olyan értékrendjük lett, amilyen várható.

Nem fogadhatja őket örökbe, mivel semmi köze hozzájuk. Add be a gyermekelhelyezés megváltoztatására a kérelmet, és vidd haza őket, mint minden normális ember tenné. Ha meg a városhoz ragaszkodnak, oda is költözhetsz.(Nem a volt feleséghez, a városba.)

2022. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Elég buta egy felesége van."


Csak éppen felneveli a gyerekeket a kérdező helyett, és a gyerekek is inkább vele maradnának, minthogy az anyjukhoz költözzenek.

2022. júl. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!