Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Amikor egy szülő nő beteszi a...

Amikor egy szülő nő beteszi a csecsemőjét a kórházak előterében található inkubátorba, az bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Nem akarok ilyet csinálni, nem vagyok érintett, csak már 17 éve, mikor Győrben láttam, akkor is olyan borzongató volt.
2022. júl. 31. 19:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
1%
13 vagyok, jól lepontoztatok, pedig engem hívott a gyerek kb 4 napos korában az orvos, hogy látják, meglett a kicsi(gondolom a kórház jelenti az újszülötteket a területileg illetékes orvosnak) és mikor tudnám vinni? És nem 30 éve volt, hanem 2020-ban covid közepette a fővárosban. Tehát ha kórházban szülsz, már nem rakhatod le csak úgy. Ugyanúgy a védőnő sem kötelező valóban, de le kell írásban hivatalosan mondani, nem lehet csak úgy nem menni. Ergo gondozatlan, nem kórházban végződő terhessségnél lehet ezt kivitelezni.
2022. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó, 21-es, de inkubátorba általában eltitkolt gyerekeket tesznek.


Ergo, ha nem mondod le írásban a védőnöt, csak simán nem is jelzed neki, hogy terhes vagy, nem is fogja megtudni.

2022. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%

21

Szerintem is azért pontoztak le, mert ezek nem gondozott terhességek, a környezet előtt is titkolják.

2022. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
2022. aug. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól tudom, mikor az inkubàtorokoat először üzembe helyeztèk, akkor mèg egy jogi csavarral bűncselekmènynek szàmìtott otthagyni a gyereket, hiàba evvel mentette meg az anya a picit. A gyerek ,,csalàdi jogàllàsànak megvàltoztatàsa", vagy valami ehhez hasonlò volt a ,,bűn", ès hivatalbòl kerestèk, hogy ki volt az anya.

Szerencsère ezt azòta megvàltoztattàk, mert teljesen abszurd helyzet volt.

Ma màr nem bűncselekmèny. 6 hètig àllami gondozàsban van ilyenkor a gyerek, aztàn örökbefogadhatò.

2022. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Így van, erről szól a cikk, amit belinkeltem.
2022. aug. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!