Ma meg lehet csinálni, hogy valaki pénzért kiadja a gyerekét idegeneknek, hogy neveljék?

Figyelt kérdés

Nem akarok ilyet csinálni, csak eszembe jutott. :)

Gyerekkoromban, a 90-es években volt egy jó barátnőm, akit egy idős házaspár nevelt. Biztos, hogy nem voltak hivatásos nevelőszülők, mert elég öregek voltak már, és a lakásuk sem volt a legideálisabb, egy szint alatti, sötét, egyszobás lyuk volt. Ott laktak hárman a kislánnyal. Anyukája fizetett nekik érte, néha látogatta is a gyereket. Mamának és Papának szólította őket, az oviban azt hitték, ők a nagyszülők. Végül kamaszkorában vette magához a lányt az anyja.

A napokban eszembe jutott, hogy vajon ilyet ma meg lehet csinálni? Vagy akkor sem volt egészen legális?


2022. aug. 1. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Rokonom az egyik lányát pici korában odaadta a rokonságon belül egy másik családnak,mert nekik nem lehetett gyerekük.


Kb örökbeadta nekik. Szerintem papírozás nem volt. Csak úgy. De családi ünnepeken összejártak.


Tudom,azt kérdezed,hogy most ezt mégis hogy? Én is ezt kérdeztem...

2022. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg lehet csinálni, csak nem kötik senki orra alá, hogy így van, mert nem valami legális (akkor se volt), de biztosan vannak ilyen esetek.
2022. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

Én nehezen tudom ezt elképzelni.

Védőnői ellenőrzésnél pl, státusz vizsgálaton stb.

Az oviban, suliban olyan apróságokra is kérik az adatainkat, ide aláírás, oda aláírás. Hogy nem tudom elképzelni hogy ezeket elintézze olyas valaki aki nem hivatalosan a gyerek gondviselője.


Nyilván meglehet oldani, ha 2 utcával arrébb passzolja le, de anbak meg mi értelme lenne 🤔

2022. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Anyósom Erdélyben nőtt fel, ott náluk divatos volt a gyerekeket idős emberekre bízni, mert a szülők korán mentek vissza dolgozni, bölcsi nem volt. Így például páromat 4 hónaposan már adta is valami öregasszonynak, nem ott lakott, csak vigyázott rá, míg a szülők dolgoztak, de anyósom konkrétan el lett otthonról paterolva anno babakorábannagyszülőkhöz, az ő szülei orvosok voltak falun, ami 24/7 munkát jelentett akkoriban, vagy megy a nagyszülőkhöz, vagy egyedül hagyják a házban (így is volt példa rá, alig 1 évesen órákra otthagyta az anyja, mert menni kellett a falu túlvégébe skarlátos gyerekek közé). Párom keresztanyja így végezte el 2 gyerek mellett az orvosit: keresett egy idős házaspárt, nekik nem volt családjuk, örültek a potyaunokáknak, anyuka meg kijárt egy egyetemet addig.
2022. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!