Mennyi rá az esély, hogy szorongásos zavarral alkalmasnak ítél a pszichológus örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
2022. aug. 20. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha kezelve van a betegség, akkor szerintem elég nagy
2022. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%
Először gyógyulj ki, utána legyen gyereked. Elég magától értetődő sorrend.
2022. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
így is akkora várólista van, hogy nem vagyok benne biztos.
2022. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de már van egy gyerekem.

Jártam terápiára, működött is egy ideig, aztán visszaestem, akkor viszont már gyógyszerezni akartak, de azt nem hagytam, mivel semmi szükségem rá. Képes vagyok normális életet élni a szorongás ellenére, bármit elintézek, járunk ide-oda.

2022. aug. 20. 11:54
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem fogja megadni az alkalmasságot. A férjemnek akkor még nem volt diagnosztizálva a szorongása, de a TEGYESZ pszichológus kiszűrte tesztekkel, beszélgetéssel, hogy gond van.

Mi pedig visszaléptünk.

2022. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Jövőhétre van időpontunk, majd kiderül.
2022. aug. 20. 12:21
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Szurkolok. Majd írd meg kérlek kivancsi vagyok érdemes e így belevágni. En is hasonló gondokkal küzdök. Egyebként esélyes szerintem hiszen már van egy gyerek akivel működik az élet. :)
2022. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

"Egyebként esélyes szerintem hiszen már van egy gyerek akivel működik az élet. :)"


Ez nem számít. A későbbi, adoptálható gyermek érdekeit nézik kizárólag.

Pl. egy rákbeteg sem fogadhat örökbe, mégis aki szülőként lesz az, a sajátját nem veszi el tőle semmilyen hatóság.

2022. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%
Azért a kettő tavolról sem ugyan az ez nem egy súlyos kórkép. Kb minden második ember így él ha nem több.
2022. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

Ez csak egy példa volt a részemről, nem akartam a kettőt összehasonlítani. Azt akartam ezzel kifejezni, hogy attól, hogy egy egészségügyi vagy pszichés probléma a saját gyermek nevelésében nem kizáró tényező, az adoptálásnál igen. Mint a rossz anyagi körülmény, a jövedelem, stb. Tetszik vagy sem, igazságos vagy sem, ez így van. Rengeteg a jelentkező, megtehetik és meg is teszik, hogy szigorúan szűrik a párokat.


Nem a levegőbe beszélek, saját tapasztalatom van a témában, mint fentebb már írtam: az én férjem a szorongása miatt nem lett alkalmas.

A kérdezőt is valószínűleg kiszűri a pszichológus, főleg, hogy nála már diagnózis is van (az egészségügyi előéletet be kell mutatni).

Ilyenkor választhat a pár:

1. Visszalép, és akkor később bármikor újra jelentkezhet

2. Gyámhivatali felülvizsgálatot kér, és ha annak eredménye is elutasító, egy évig nem jelentkezhetnek újra.

Ezért szoktak a párok inkább visszalépni. Bár mi nem is próbáltuk meg többé.

2022. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!