Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Miért akar az örökbefogadók...

Miért akar az örökbefogadók nagy része lányt?

Figyelt kérdés

Tudom, a többségnek nincs nemi kikötése, de sokaknak van, és azok gyakorlatilag mind lányt akarnak. És nem csak az egyedülálló nők, akiknél ez még valamennyire érthető is lenne, hanem házaspárok is, azzal az indokkal, hogy "lányos szülőnek képzelik el magukat". Mi lehet ennek az oka? Komolyan érdekel.

Nem vagyok érintett, de érdekel a téma, benne is vagyok egy örökbefogadással kapcsolatos Facebook-csoportban, de nem merem feltenni ott ezt a kérdést, mert ennél jóval kevesebbért is szétszedik ott aze mbert.


2022. szept. 16. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán azt gondolja némelyik pár, hogy így felnőttként is jobb marad a kapcsolat, illetve szorosabb lesz a viszony a majdani unokákkal.
2022. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Ez hülyeség. Mások lelküket adnák fiúért.
2022. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Őket kellene erről megkérdezni.

Egyébként az nem igaz, hogy a

nagy részük lányt akar. Az örökbefogadók nagy részének mindegy a gyermek neme.

2022. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Fiús anyukaként engem is érdekel miért ilyen rossz a srácok marketingje?

De én azt tippelem, általánosságban azt gondolják, egy lánnyal könnyebb, mert a lányok többségének alaptermészete könnyebben kezelhető a társadalmi normák szerint. Egy fiú viselkedésében is az van leginkább számonkérve, ami a neméből fakadó különbség sokszor.

2022. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
4, dehogy rossz. Meg voltam győződve, hogy kislányt várok, amíg a Prena teszt meg nem győzött arról , hogy fiú 💙💙 Imádom a fiamat.
2022. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Èn erről mèg sose hallottam. Ismeretsègi körben kb. ugyanannyi örökbe fogadott fiù ès làny van.
2022. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Az örökbefogadók nagy részének mindegy a gyermek neme."

Én is azt írtam, hogy a nagy részének mindegy. Viszont van egy jelentős százalék, akinek nem, és az lányt akar. De itt is lehet erről olvasni:

[link]

"82,5 százalék nyilatkozott úgy, hogy mindegy az örökbefogadott gyermek neme, 15 százalék csak lányt, 2,5 százalék csak fiút jelölt meg."

Azért 15 százalék már nem elhanyagolható szerintem, főleg amellett, hogy kizárólag fiút sokkal kevesebben akarnak.

2022. szept. 16. 16:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rögtön az jutott eszembe, hogy a fiúknál alapból nagyobb mindenféle rendellenesség, fejlődési és tanulási zavar (tény) és ezt a kockázatot akarják csökkenteni. Ráadásul egy problémás fiúgyerek akár fizikai veszély is lehet...
2022. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadott gyermekeknél szinte minden esetben bizonytalan a származás, így lehet, hogy tartanak a kamaszfiú esetében felbukkanó problémáktól.
2022. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

9! Mert egy kamaszlány nem lehet problémás? Nem ihat, drogozhat, lehet belőle prosti,eshet teherbe,lophatja meg az örökbefogadó szüleit?


Nagyon is gyakori!

2022. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!