Születendő beteg gyerekkel (súlyos, krónikus vagy maradandó) maradnál, vagy lemondanál róla és "újratervezés"?

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 07:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%
9. Ja, hogy ha elüti a busz, az méhen belüli trauma? Mert én ilyenekre gondoltam...
2023. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
81%
Az orvosok azt mondták nekünk, hogy azonnal vetessük el a gyereket mert súlyos Down szindrómás lesz és betegen fog megszületni. Ennek már lassan 14 éve, most nyelvvizsgázott Junior szinten és kitűnő tanuló, nagyon okos gyerek és egészséges is :) Nyilván ezt belülről lehet eldönteni, sehogy másképp. Mi gondolkoztunk rajta és úgy döntöttünk, hogy ha betegen születne akkor is vállalnánk a gondoskodást róla. Ezt kell előtte jól átgondolni. Egyébként ahogy olvastam ezek a tesztek nem túl megbízhatóak.
2023. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12, nem ezzel a gyerekvállalással kapcsolaban, de én is észrevettem már, hogy van néhány "kirakat EÜ szolgálató", pl a synlab!


Nálam leszerepeltek a kovid idején, igazi kókler balfsz banda, csak eltennék a pénzed aztán csumi!

2023. febr. 14. 14:02
 14/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Balgaság ezen a kamaszok és fiatal felnőttek uralta oldalon ilyet kérdeni. Ember legyen a talpán, aki ezt előre el tudja dönteni, és tartani is képes magát a döntéséhez. Ez ott dől el, amikor először a kezedbe veszed.
2023. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk a Prena bár jó drága, nem jelenti ám, hogy nem lesz beteg a gyerek. Ja, a Down szindrómát meg egyéb kromoszómarendellenésseget kiszűr. Kolléganőm is megcsináltatta, meg is nyugodott. Aztán valami probléma volt a lepénnyel és szült egy sérült babát. Párom unokatesója szülés közben került oxigénhiányos állapotban. Most 30+ évesen egy 3 éves gyerek szintjén van. A szülés közbeni oxigénhiányt semmilyen teszt nem mondja meg.

És akkor van millió nagyon ritka kromoszómarendellenesség is, amit nem vizsgálnak. Pont mert ritka.

Vagy egy autista is lehet súlyosan értelmi fogyatékos, de az autizmust sem szűrik.

Úgyhogy ennyit a megnyugtató prena tesztről.

2023. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha a 20. hétig kiderülne, akkor elvetetném. Neki se jó végigszenvedni az életét.

De nagyon nagy kérdés mi ez a betegség. Fizikai (látássérült, siket, hiányzó végtagok etc), vagy mentális/idegrendszeri. Hál' istennek egyre jobb a technika, nagyon sok fizikai problémára már van segédeszköz, ha nélkülem tudna teljes életet élni a gyermekem, akkor nem aggódnék és szépen végigmennénk.

Ha olyan szinten súlyos és vagy mentális, hogy semmit se lehet rajta segíteni, akkor nem valószínű hogy megfelelő környezetet és forrást tudnék fordítani arra, hogy a helyzethez képest minőségi életet éljen, így biztos elgondolkodnék a lemondáson.

Viszont nem vagyok anya, nem tudom hogyan ütnének be a dolgok szülés után, így nem lehet biztosat mondani. Lehet foggal körömmel ragaszkodnék hozzá és a házat is eladnám hogy kezelhessék.

2023. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szeretném mintha semmi baja nem lenne.
2023. márc. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!