Inkubátorba helyezett babát nem keresik?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy az anyát nem keresik, de a gyereket sem?

Úgy értem, hogy védőnő vagy valaki csak kimegy a nőhöz aki szült, mert ugye ki kell mennie... mit mond az anya neki?

Na ez a része nem világos...



2023. febr. 13. 10:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, nem 100-200 éves dolog az otthonszülés, és nem is olyan hihetetlenül veszélyes, mint a köztudat véli. Régen szerinted minden második gyerek meghalt? Ha keresgélsz erről, rá fogsz jönni, hogy még a komplikáció is kevesebb, ha az anyát békénhagyják.

A magyar nőkbe bele van magyarázva, hogy orvos nélkül fingani sem lehet egy terhes nőnek, máshol meg (és Európán belül is, fejlett országokban, nem csak az elmaradottakban) simán minden gond nélkül megszül a nők nagy része egy szülésznővel.

Persze aki tudatosságból szül otthon, az nem dobálja el a gyerekét. Aki inkubátorba viszi, az védőnőhöz sem jár, legfeljebb ismerősök kereshetik, de hivatalos személy nem. Ilyen esetben a szülőanyát nem keresi senki, pont ezért szokott egyeseknek tetszeni ez a lehetőség.

2023. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Már megint egy hülye kérdés.Akit ott hagynak az inkubátorban,az nem gondozott,titkolt terhességből született Vagy senki nem is tud róla,vagy csak annyira közeli hozzátartozó,hogy nem árulja be.Nem kórházban születnek ezek a babák,és nincsenek is anyakönyvezve.
2023. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Akit inkubátorban hagynak, általában otthon született, titkolt terhességből.

Aki valamiért bemegy a kórházba szülni, de végül otthagyja a babát, szintén nem egyedi. Nálam a szomszéd szobából sétált haza egy cigánylány, a gyereket előtte visszavitte a csecsemősöknek. Ott se ment a fejvesztett kapkodás, hogy megtalálják az anyját. Nem tudom ilyenkor mennyiben más a protokoll, valamennyire tuti, de az inkubátor leginkább azért van, hogy a baba bántalmazása helyett inkább biztonságban otthagyják és örökbe fogadhassák. Nem tudom szülés közben ezt lehet e jelezni ott az orvosoknak, hogy te utána "inkubátorban hagynád", és ilyenkor mi van?

2023. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Téged hagytak anno inkubátorban, hogy ennyire foglalkoztat hetek óta ez a kérdés?
2023. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
13-as én úgy tudom, ilyenkor anyának be kell sétálni a gyámhivatalba lemondani róla, ha csak otthagyja a kórházban, akkor ugyan állami gondozott lesz, de még nem válik örökbeadhatóvá, amíg anya nem mond le róla hivatalosan, az inkubátoros bébiknél pedig rögtön hívják a leendő szülőt, hogy fogadókészek-e.
2023. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

115!


Nem, nem így van. Ha lemond a babarol, akkor 6 héten belül meggondolhatja magát, 6 hét elteltével viszont örökbefogadható lesz q baba. Ha nincs lemondás, akkor 6 havi nulla kapcsolattartas után lesz örökbefogadhato a kórházban hagyott baba

2023. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

15


Az anya névtelen marad az ilyen esetekben , és az inkubátorban talált gyermekek örökbe adhatóak.


Kérdező! Az anya nem követ el bűncselekményt, hiszen nem valósul meg a gyermek gondatlan veszélyeztetése az által, hogy egy inkubátorba teszi, az inkubátor épp egy biztonságos hely.

2023. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
miert keresne valaki amikor legtobbszor az ilyen gyereket nem akarja senki. meg jo hogy inkubatorba tette es nem dobta a WC be, vagy fojtotta meg. ez mar buncselekmeny, de ha inkubatorba tette azzal csak jot tett a gyereknek.
2023. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy bűncselekményt követ el aki inkubátorba teszi. Nyilván sokkal jobb megoldás ez, mint bármi mást tenni a gyermekkel.


Bűncselekmény onnan jött, hogy akkor ezek szerint ezek a babák otthon születnek meg gondozatlan terhességből. És erre írtam hogy és ha valami baj van szülés közben az már veszélyeztetés kategória. Legalábbis szerintem.


De én ezt nem tudtam, hogy ezek a nők otthon szülnek! Azért tettem fel a kérdést. A többi meg a beszélgetés és egy két kitérő téma ami szorosan összefügg a kérdésemmel!

2023. márc. 23. 19:58
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen anyák egyszer sem mennek el a védőnőhöz a terhesség alatt. A védőnőnek nincs tudomása a terhességről.

Dolgoztam gyermekvédelemben, azért tudom.

2023. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!