Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 2 szobás családi házban élünk...

2 szobás családi házban élünk rokkant ápolásra szoruló anyosommal. Ez miatt valóban el utasíthatnak?

Figyelt kérdés
márc. 9. 05:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Hát, szerinted ez megfelelő háttér egy gyereknek?
márc. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Egyes azért hagyjuk, hogy a saját gyereknél azt sem nézik, hogy fel tudja a nevelni valaki a putriban. (A putrit idézőjelesen értem nem szándékozom megbántani senkit.) De ha örökbefogadás még azért is elutasítanak, ha korábbi hiteltartozásod van. Barátnőmék ezen mentek keresztül. Jól keresnek, a hitelt fizetik, valóban fekete listán vannak, mert vita volt a hitel körül azt nem részletezem miért, a lényeg fizetik részletfizetésben állapodtak meg, de nem kerül addig le a régi nevén bar listáról. Ellenben hány olyan család van akiknél vagy egy vagy mindkettő fél listás, vagy hitele van vagy egyéb. Őket ez miatt elitasították és elengedték így a gyerek kérdést.

Persze van egy szint amire azt mondjuk ne fogadjon valaki örökbe, de néha nagyon túllőnek a célon akiknek nem engedik.

Kérdező attól függ. Ha nincs a gyámhivatal szerint megfelelő anyagi hátteretek elutasítanak. Ha úgy látják nincs hely a gyereknek elutasítanak. Ti is ápoljátok? Mert az miatt is elutasíthatnak.

márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
2-es, azért csúsztatni se kell. Brutálisan nehéz felkerülni BAR listára. Azok közül akiknek nincs likviditási nehézsége, csak a leges leghülyébb kerül fel, ugyanis több lehetőséget is ad a hitelintézet.
márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem gondolnám, hogy ez a környezet megfelelő lenne akármilyen gyermek számára. Ha így élnék sajátot sem akarnék vállalni amíg nem rendeződik a helyzetünk. Értem én, hogy anyós rokkant és ápolásra szorul, én keresztül mentem ezen, bár nem lakott velünk anyós, de nem is bírtam volna.
márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem lenne szobája, és mivel egyikőtök fizetése kiesik, kicsi az esély nagyobb ház vásárlására. Valószínűleg elutasítanak, igen. Azt nézik, hogy kaphatja olyan is, aki többet tud nyújtani neki.
márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk az durva, hogy egy örökbe fogadást így elutasítanak, miközben mindenféle putr.iba és abu.ziv környezetbe lazán hazaviheted a sajátod. Önmagában egy ápolásra szoruló rokon érthetetlen, miért lenne kizáró ok, tekintve hogy pont egy normális családra jellemző, hogy nem rakja az utcára a rászoruló hozzátartozót. Ha ez tényleg egy hátrányos tényező gyerekvállalás szempontjából, akkor nem maradt más, mint napalmot a "fejlett" országokra...
márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Nem utasítanak vissza benneteket!

Öf szülő!

márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
3# OFF, de én úgy kerültem BAR listára, hogy örököltem anyám hiteltartozását és amíg nem ment le a hagyatéki tárgyalás, anyám számlája zárolva volt, nekem meg a bank nem adott ki infót, hogy ilyenkor mi van, addig, amíg nem volt hagyatéki végzés. Fél évig is semmit se tudtam fizetni, pedig akartam és a törlesztő összege is megvolt. Mikor lett végzés, kezdhettem fizetni, és átsoroltak passzív BAR listára. Már régen vissza volt minden fizetve, mert nem volt anyám hitele nagy, mikor a párommal lakáshitelt akartunk felvenni, és közölték a bankban, hogy mivel voltam BAR listán és akkor még (5 évvel később) a passzív listán is rajta voltam, nem kaphatok hitelt. Szóval nem olyan rohadt nehéz ez.
márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Hiába pontoztok le!

Biztos nem ideális de ez nem kizáró ok, hogy anyossal laknak.

Tudom mert nálunk is így volt.

Bár mi már elköltöztünk de ez nem volt ok az örökbefogadásnál.

2 alkalommal csináltuk végig az alkamasságit.

7#

Na szép napot nektek!

márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Anyósom annyira szorul ápolásra, hogy kerekes székes.Nem kell pelenkázni vagy etetni. Nem demens. Saját ingatlanban élünk, ezen felül szépen van jövedelmünk. Jelenleg nagyobb házat keresünk, ezt tudja a tegyesz is. Férjemnek is van egyéb tulajdona(szölőföld). Nekem egy másik házban van 1/2-ed tulajdonom. Azon felül ott van anyósom háza is. Nem vagyunk rászorulók. De hogy anyósomat ezért tegyük be otthonba az elég szomorú.

Az hogy 2 szoba, miért gond? Nem tudom, mivel amíg kisbaba amúgy is velünk lenne nem pedig másik szobában.

márc. 9. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!