Megakadályozhatom az unokám örökbe-adását?

Figyelt kérdés
Lányom 17 éves, várandós. Nem akarta megtartani, de kicsúszott a 12 hétből, de a terhesség alatt végig nagyon el volt keseredve, nem akarta a babát, felvette a kapcsolatot egy örökbefogadó ügynökséggel, akik találtak egy párt. Én nagyon szeretném, ha akkor nekem adná örökbe a babát, vagy nevelném én, míg ő nem lesz elég önálló és érett, de nem lenne ilyen végleges, meggondolhatná magát, szerintem ez egy borzasztó ötlet, most így érti, de huszonévesen garantáltan másként szeretné majd... Nem tudom, tehetek valamit?

2013. máj. 28. 23:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Megbeszélted ezt vele?

Neki is jobb lenne, mert a gyerek családban marad és bármikor láthatja és meggondolhatja magát. Az, hogy van örökbefogadó pár még nem jelent rá nézve kötelezettséget, még szülés után pár napig (nem tudom, hogy mennyi az idő) meggondolhatja magát. De azért jobb lenne ezt előre tisztázni, miattatok is, hogy felkészülj és a másik pár miatt is, hogy ne reménykedjenek fölöslegesen.

2013. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
szerintem minden további nélkül. a lányod még nem felnőttkorú, talán nem is dönthetne a beleegyezésed nélkül. ha te örökbe fogadnád, akkor biztosan "elsőbbséget" élvezel és nem kerül idegenekhez a baba, hanem te nevelheted.
2013. máj. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem beszélj vele. Ha nagyon nem akarja, akkor ne vedd magadhoz a babát. ha megszüli lehet másképp tekint rá, de most tuti az ellenségét látja benne, hiszem úgy is érezheti, hogy megszakadt az iskola, negatívan állnak hozzá egyesek, megszólják stb. Szerintem akarni fogja ha meglesz a baba de ne nagyon feszegessétek a témát és ne vitatkozzatok vele erről. Ő is eléggé gyerek még. Szóval fel se hozd a témát hanem várj. Ha meglesz a baba akkor nem fogja úgyse odaadni. Annyit esetleg mondj neki, ha mégis meggondolja magát akkor ott vagytok ti és segíteni fogtok. Mivel épp a lázadó korban van minél inkább akarod te az örökbefogadást annál inkább tiltakozni fog. Legyél te az okosabb!
2013. máj. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Ugyan ha nincs 18 eves, elméletileg te leszel ám születendő gyermek gyamja. Az orokbeadashoz a szulo anya beleegyezese is kell, ha nem értenek egyet a gyammal, bíróságra kerül az ugy. Hidd el, nopincs az az ember a földön, aki az anya akarata ellenére engedélyezné a nagy szülőnek, hogy örökbe fogadja az unokáját....Nem jo ötlet. Engedd, hogy ugy döntsön, ahogy o jónak latja.
2013. máj. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy elméleti kérdés csak, remélem.


De mivel a lányod még 17 éves, te vagy a gyámja, nélküled nem dönthet semmiröl sem. Ha bíróságra kerülne a dolog, pedig a bíróság tuti, hogy azt nézi mi a legjobb a gyermeknek, és a gyermeknek az a legjobb ha családban marad, föleg ha pl nagyszülö mindent meg tud adni a babának. Ugyan így, ha az apa képbe kerülne, és alkalmas lenne egyedül felnevelni akkor neki ítélnék elöször a babát.

2013. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, miért az a legjobb, ha nagymama neveli egy tini anyukával együtt? Miért nem jó, ha örökbe adják, ahol anyja és apja is lesz???

Kérdező, lehet, hogy csak 15 év múlva lesz a lányod elég önálló és érett a gyereknevelésre, és akkor akar majd családot alapítani. Én támogatnám az örökbe adást, bár tudom, nem ez volt a kérdés. (Nem vagyok érintett semmilyen téren, még mielőtt valaki azt hinné.)

2013. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
Tulajdonkeppen azzal, ha te fogadnad orokbe a gyereked gyereket, rakenyszeritened az anyasagra. Vagy ot kitenned otthonrol? Remelem a birosag ilyet nem fog engedelyezni, hogy az anya akarata ellenere a nagyszulo fogadja orokbe!
2013. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%

miért tenné ki?

a 17 évesnek abba sem lenne beleszólása, hogy az esetleg fiatal nagymama őmellé ne szüljön egy új kistestvért.


18 évesen elmehet, ha akar, ha zavarja a csecsemő, aki akár az ő kistestvére is lehetne, akár az általa szült "mostohatestvérke"

2013. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom, hogy bármit ráerőltetnék ezzel. És nem értem meg miért kéne idegeneknek adni a saját unokámat, ha itthon is szeretetben fel lehetne nevelni.
2013. máj. 29. 19:48
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Mert ezzel arra kényszerítened, hogy mindennap lássa azt a gyereket, ami egy nem kívánt terhessegbol született. Tönkreteszed a lelket, ha ezt teszed. De halistennek nem lehetséges. Ha a szulo anya örökbe akarja adni a gyereket, akkor vagy nyilt örökbefogadást választ, ahol joga van megválasztani, hogy oda adja e adott szülőnek a gyereket, vagy titkosat, ahol viszont titokban marad az örökbefogadó személye. Te nem jöhetsz szóba
2013. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!