Milyen lelki következményei lehetnek annak, ha valaki örökbeadja a gyerekét?

Figyelt kérdés
Anyukám lemondott rólam. Kíváncsi vagyok hogyan érezhetett.

2013. szept. 29. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Fájdalom és megnyugvás, hogy a gyermek él, és valaki jobb sorsot tud biztosítani neki, mint az édesanyja tudna. Ezerszer többre tartom az ilyen asszonyokat, mint azokat, akik abortuszra mennek.
2013. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sose lehet tudni h miert tette ezt anno. De legalabb feleloseggel erzett irntad biztositotta azt az eletet amit o nem adhatott meg neked. A legjobbat akarta de sajna nem tole. Biztod meg volt az oka. Lehet h a mai napig banja es vagyik rad. Lehet ha az utcan setal es lat veled egykorut arra gondol lehet o a gyerekem. Es az is lehet ugy van vele h nem akart es orult annak h nem vagy vele mert soha nem akart gyereket. Ilyen is van. De meg is szerencses vagy mert gondolom nem kerultel rossz helxre. Mint szok skiket megtartanak a nyomorba a szenvedesbe az eroszakba.

En legalabbis igy latom. H mast mit gondolhat sajnos nem tudom es en se tudom milyen klehet mert meg soha nem mondtam le gyerekrol. Van egy lanyom el se tudom kepzelni mekkora ero es ok kell ahhoz h egy ilyenre elszanja magat vki. De meg mindig tobbre becsulom mint akik a wc-be es kukaba dobjak.

2013. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En láttam par részt egy örökbeado anyákat bemutató sorozatból. Kivétel nelkul mindegyik ugy nyilatkozott, hogy azt teszi, ami a gyereknek a legjobb. Többnyire anyagi okból kényszerültek ra, ugy döntöttek, hogy a gyerek nem azt érdemli, hogy nyomorban, esetleg éhezve nőljon fel,

Egy anyának a gyereke az elso, es bármilyen hülyén hangzik is, en jo anyának tartom azt, aki örökbe adja a gyermeket, hiszen pont azt az önzetlen szeretetet mutatja ki vele, ami az anyaság lényege: mindegy, hogy nekem milyen rossz, a gyerekemnek legyen jo.

2013. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mennyi idős vagy? Mennyi idősen fogadtak örökbe? Én öf-szülő vagyok,születése óta velünk van a kisfiunk. Szeretnék öf-gyerekekkel beszélni, ki hogyan élte, éli meg, hogy lemondott róluk a szülőanya, kit mennyire visel ez meg, vagy megvisel-e egyáltalán. A kisfiunk most 4 éves, szeretném, hogy ha ezt a tényt, ezt a helyzetet minél jobban, minél kevesebb sérüléssel élné meg. Előre is köszönöm a válaszodat.
2013. okt. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát, nem tudom. Én többre becsülöm azokat az anyákat, akik inkább abortuszra mennek.


Az abortusz kényelmetlen, és örökké kell viselni a gyermek "megölésének" a terhét. Könnyebb az örökbeadás terhével élni...


Örökbefogadott gyerekként állítom, hogy inkább meg sem születtem volna. Még így, 23 éves fejjel is így gondolom, pedig nagyon korán kerültem és jó szülőkhöz. De túlságosan is sérült az ősbizalom (0-2 éves kor), amitől kötődési és kifejezési nehézségeim vannak.


Sokszor hiszem úgy, hogy nem is vagyok szerethető, és hogy nem is érdemlem meg.


Hiába TUDOM, hogy nem így van. A szívem mást érez. Az örökbefogadottság egy olyan sérülés, amiből nem lehet felépülni.

2015. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!