Miért jobb megtartani egy nem kívánt gyereket majd örökbe adni mint abortálni? Csak kérdezem, azoktól akik folyton ezt ajánlgatják az abortuszra készülő nőknek? Miért gondoljátok, hogy jobb lesz a gyereknek?

Figyelt kérdés
Szerencsére nekem nem volt abortuszom,remélem sose lesz mielőtt nekem esne bárki is,viszont mai napig fájó pont az életemben ,hogy lemondtak rólam.Terápia, pszcihológus sokat segít,de mai napig érzem ennek a súlyát!Magyarán nem biztos,hogy jobb /a gyereknek/ egy csak azért megtartott gyermek,hogy éljen.Majd előbb utóbb megtudja,hogy az igazi anyjának nem kellett.Érdekelne olyan véleménye is akit szintén elhagytak,hogy éli meg felnőttként?

2014. júl. 31. 21:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Engem is örökbe fogadtak. Nagyon nehéz volt megtudni, nehezen is éltem meg, de legalább esélyt kaptam egy normális életre. Személy szerint bizonyos esetekben biztosan jobb megoldás az abortusz, mint a megtartás, de at hiszem, hogy kicsi ember vagyok ezeket megítélni, így én nem szólok bele!
2014. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Nekem van már egy kisfiam, így el tudom képzelni, hogy milyen érzés lenne, lemondani róla. Hogy soha többé nem láthatom, hogy nem engem hívna anyának, hogy nem látnám felnőni. Biztosan belehalnék a fájdalomban.

Biztosan az abortusz is baromi fájdalmas lelkileg, de inkább azt választanám. Furán hangzik, de számomra az feldolgozhatóbb, mint egy örökbe adás.

Sokan fel fognak háborodni, hogy de az gyilkosság. Én nem gondolom így, pl egy 6-8 hetes terhességnél, azért még nem beszélünk babáról.

2014. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Polipeter ***** válasza:
81%

engem is nevelőszülők neveltek fel.

számomra nem volt trauma ezt tudni kiskorom óta, néha édesanyámmal is találkoztam, én nagyon szerettem nevelőszüleimet, nagyszerű, jószívű kedves emberek voltak. Szerintem nagyon nagyon rossz döntés abortálni a gyereket.

Az anyuka nagyon mély lelki sérelmeket gyűjthet be. Nagyon sok ilyen alapítvány van ahol ilyen hölggyekkel foglalkozni

2014. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azért jó látni,hogy van aki ezt könnyebben elfogadta,biztos sokat segített az a közeg ahol felnőttetek.Nekem is fantasztikus volt a Nagyim,de nem tudta pótolni a szüleimet akik a testvéreimmel kb 10 km rel arrébb éltek! Mikor olvasom,hogy valaki abortuszra készül egyszerűen megszakad a szívem,mert igen megöli,de én látom a másik oldalt is,vagyis a saját szemszögemből.
2014. júl. 31. 22:07
 5/23 anonim ***** válasza:
34%

Ne tudom szerinted jobb nem létezni mint egy szerető családra )mert kicsik egyszerre családba kerülnek) felnőni?

Örökbefogadott ma már felnőttet ismerek az pl tudja hogy fiatal szülők gyereke volt és egyáltalán nem haragszik a vér szerinti szüleire.

2014. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem minden gyerek kerül szerető családba. Vagy szerinted igen??
2014. júl. 31. 22:16
 7/23 A kérdező kommentje:
Elárulom neked,hogy sajnos sok olyan van, vagy régen volt,hogy ez a gyerek mégse jó és vissza viszik..Szerinted egy kicsi gyereknek milyen érzés lehet,ha "nem felelt meg"??
2014. júl. 31. 22:19
 8/23 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező ne filmekből indulj ki. Ilyen nincs, ha valaki örökbe fogad egy gyereket onnantól nem viheti vissza.
2014. júl. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

A legjobb barátnőm örökbefogadott gyerek. Ő csak 16 évesen tudta meg, és nagyon-nagyon kiborult. De, viszonylag hamar lecsengett benne a düh, és azóta is teljesen normális teljes életet él a nevelőanyjával. Sok édesanya nem tesz annyit a gyerekéért, mint ő és fordítva is igaz.


Anyaként viszont én egyszerűen nem döntenék ebben. Ha a védekezésem ellenére becsúszna még egy gyerek (2 van, jelenleg többet nem tervezünk) akkor megtartanám. Sem az abortuszra, sem az örökbeadásra nem lennék képes. Fiatalabb koromban, biztos az abortusz mellett voksoltam volna, de már másképp gondolom.

2014. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én tudom,hogy visszavihetik,csak sokan ezzel nincsenek tisztában.Én olyan embert ismerek akit 4 család vitt vissza...majd az 5 ik családban nőtt fel,ahova 6 évesen került.
2014. júl. 31. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!