Hogyan tud -ha egyáltalán tud- gyermeket örökbefogadni egy pár? Azonos nemű!

Figyelt kérdés

Én 20 éves hetero fiú vagyok. De van meleg ill. biszex ismerősöm.


A; Két meleg fiú -szerelemben, boldogságban- együtt él és szeretne gyereket:


1. Fogadhatnának-e örökbefogadni egy gyereket?

2. Ha igen. Milyenek a lehetőségeik és mik a szabályok?



B; Két fiú (egyik meleg; másik biszex) -szerelemben, boldogságban- együtt él és szeretne gyereket:


3. A biszex félnek születik gyermeke, de a gyermeket az anya -különböző okok miatt- nem tudja ellátni, kerülhet-e az apához a gyerek?

4. A biszex fél gyermekét a másik fél örökbe fogadhatja-e vagy sem?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 22. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A

1. Közösen nem. Az egyikül fogadhat örökbe egyedülálló szülőként, a másikuknak hivatalosan nem lesz köze a gyerekhez.

2. Egyikük bemegy a területileg illetékes TEGYESZ-hez és jelentkezik örökbefogadásra egyedülálló szülőként. A folyamatot ott elmondják, pár év várakozásra számíthat, de ez attól is függ, mik az igényei.


B.

1. Ha tesz az apa apasági nyilatkozatot, akkor minden további nélkül.

2. Tudtommal nem.

2015. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A

- nem zárjak ki a melegeket, de parkent nem fogadhatnak örökbe Magyarországon

Az egyik fél egyedülallóként fogadhat örökbe, de a masik szülőjéhez jogilag semmi köze a gyereknek, nem örököl..stb

-lehetőség, ha lombikkal, inszeminációval nem hivatalosan megegyeznek egy anyával, aki lemond a gyerekről, és jelképes gyerektartásban egyeznek meg


B

simán kerülhet az apához a gyerek, ha így egyeznek meg

Nem fogadhatja örökbe a masik fél


Vagy amit most hallottam meg megoldás, összeállnak egy melelg női párral, és vagy természetesen, vagy mesterségesen termékenyiptenek meg és közös felügyelettel nevelik a ygerekeket..

Tehát mint az elvalt szûlők eseten, csak egyetértésben, egyik nőnek is van gyereke az egyik féfprfitól, a masiknak is..

Így van 2 gyerekük, mert persze ki dönti el melyiküknel legyen melyik gyerek valósan..

2015. febr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A: Osztom az előttem szólokat. :)

B: Hivatalosan nem lehet köze hozzá a másik szülőnek, de nyilván nevelhetik együtt. Ilyenkor érdemes egy gyámszerződést írni a jegyzőnél, mert ha a jogos szülőnek valami baja történne, a nem törvényes szülő is nevelheti tovább.

2015. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ezt most találtam,nagyon idevág:

[link]

2015. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Igazából nem nagyon értem az olyan élethelyzetekben való örökbefogadási kérdéseket,ahol sem magától,aem segítséggel nem születhetne gyermek a kapcsolatból.

Az örökbefogadás egy végső megoldás olyan pároknak,akik minden mást végigszenvedtek és nem sikerült saját gyermeket létrehozniuk.Mert valamilyen betegségük,rendellenességük van,ami lehetetlenné teszi a gyermek megfogantatását.

Az örökbefogadás igazából főként egy jogi aktus,egy ember is megteheti,nem kell hozzá a pár mindkét tagja.Feltéve,hogy más feltételek megvannak.

2015. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!