Igaz az, hogy 45 éves kor felett nem lehet örökbefogadni gyermeket Magyarországon?

Figyelt kérdés
Még rendezett körülmények között élő gyermektelen házaspároknak sem?

2015. márc. 24. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem csecsemőt. A korkülönbség az örökbefogadó és a gyerek között maximalizálva van.
2015. márc. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
csecsemot 40 felett sem de lehet nem jol tudom. azt hiszem a szomszed 42 korul akart csecsemot de nem engedtek neki. de szerintem ez igy rendben is van. ki gondoskodik a gimnazista gyerekrol ha ideje koran elmennek a szulok?
2015. márc. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A korkülönbség a gyermek és az örökbefogadó között minimum 16, maximum 45 év lehet. Tehál 45 évesen újszülöttet, 46 évesen legalább egy éves, 47 évesen legalább két éves gyermeket lehet örökbe fogadni, és így tovább.

Ettől rokonok esetében eltekinthetnek.

2015. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is úgy tudom, hogy max 45 év kell legyen a korkülönbség az örökbefogadó és az örökbefogadott között.

És nem szentírás ötven évesen meghalni! (Apámat is 43 évesen szülte az anyja, aki 83 évet élt. Már én magam is kiskamasz voltam, amikor nagyanyám meghalt)

2015. márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igaz sajnos,akkor lenne jó ha a törvény nem lenne szgoru. 17 éves koru gyerekig fogadhatsz örökbe.kor a rokon ismerős gyerekénél,nem baj
2015. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

45 év lehet a maximális korkülönbség, de fogadhatsz örökbe 45 éves kor felett is.


orokbe.hu - nagyon jó oldal, mindenről ami örökbefogadás

2015. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2015. márc. 30. 06:14
 8/9 anonim ***** válasza:
45 évnél idősebb gyereket nem lehet örökbe fogadni.
2015. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45 a korkülönbség felső határa, ugyanakkor sok alapítvány csak 40 éves korig áll szóba veled, mert ők beleszámítják azt a 4-5 éves folyamatot is, míg ténylegesen a lista élén leszel és sorra kerülhetsz! :) (amennyiben újszülöttről van szó!)
2015. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!