Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadó szülők! Milyen...

Örökbefogadó szülők! Milyen érzés hogy nem a saját gyerekedet neveled fel? Aki úgy érzi, hogy nem tudja elfogadni ne is próbálja meg?

Figyelt kérdés
2015. júl. 29. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi képpen sem.


Már többemberrel volt erröl szó, és habár nekem van saját két gyerekem, én simán eltudnám képzelni, hogymás gyerekét neveljem fel az enyéim mellett. Tudnám ugyan azzal a szeretettel fogadni és nevelni mint az enyémeket.

De sok sok ember ezt nem tudja elképzelni, és ök ne akarjanak örökbe fogadni, ne kisérletezgessenek gyerekekkel csak mert a társadalom elvárja, hogy legyen gyerekük.

2015. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbálja meg, mert a gyerek nem játékszer, aki ha nem tetszik, visszaadjuk.
2015. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg nem magától értetődő, hogy az örökbefogadott gyerek is saját, csak más szülte, addig nincs miről beszélni. Az ember, egy anya kimeríthetetlen szeretettartalékkal rendelkezik, nem csak a saját vérét tudja odaadóan szeretni. De mindenki más. És igen, amíg ez egyáltalán kérdés valakiben, addig semmi esetre se próbálkozzon, még a gondolattal se játsszon el. egyáltalán nem is értem, mit jelent itt a "megpróbálni" szó? örökbefogadni egy gyereket, kipróbálni, hogy sikerül-e szeretni, aztán ha mégsem, akkor visszavinni? Vagy hogyan?
2015. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

örökbe fogadó szülőként azt mondom, hogy ne... ne próbálja meg.. DE! igaz nem örökbe fogadó szülőről fogok írni neked, hanem az egyik nagymamáról, aki foggal-körömmel harcolt az örökbe fogadás ellen, hogy neki aztán örökbe fogadott unoka nem kell!!! Amit el lehet képzelni harcot veszekedést vele azon mindenen túlestünk éveken át! Aztán eljött a pillanat amikor megszületett az örökbe fogadott gyermekünk és amikor bejött a kórházba megnézni és a kezébe nyomtam a babát, abban a pillanatban minden haragja - bánata- kétségbeesése - elszállt... elkezdett zokogni és ölelte magához... :) 1 pillanat műve volt, hogy megszeresse... azóta eltelt 15 hónap és nála odaadóbb, szeretőbb nagymamát elképzelni se tudnék a gyerekünknek :) - szóval én nem tudnám neked azt mondani teljes meggyőződéssel, hogy ne próbáljátok meg, bármennyire is hülyén hangzik, hisz 6 hét ismerkedés után véglegesítik csak az örökbe fogadást és vannak olyan párok is, akik úgy gondolják szeretni tudnának bármilyen gyereket akit kapnak, valami miatt mégsem érzik sajátjuknak és ebben a 6 hétben visszalépnek, aminek semmilyen következménye nincs! A tanfolyamon el is mondják ha nem érzik azt hogy "igen ez az ő babájuk-gyerekük" vissza KELL lépni, hisz mindenkinek ez a jó döntés...

Szóval döntsétek el ti belevágtok-e, magamból kiindulva én biztos nem vágtam volna bele ha így éreztem volna, de a saját szememmel tapasztaltam ,hogy hogy tud minden egy pillanat alatt megváltozni :)

2015. júl. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadott gyerek is saját!!!

Amire Te gondolsz az az hogy vérszerinti vagy szívszerinti! Én nem tudom milyen érzés az, hogy vérszerinti gyereket nevelni, ugyanis Nekem- Nekünk 2 Szívszerinti gyermekünk van! Mind a két csajszit hihetetlenül SZERETEM!Nekem Ők a mindeneim!

Ha azt érzed, hogy nem tudnád vállalni, inkább Ne is fogj bele! Nem kell annak a gyereknek több sérülés!

2015. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A hideg futkos a hátamon, mikor azt mondják "nem saját"... nagy különbség van akközött, hogy saját vagy vérszerinti! Nyilván nem bántásból írtad, de ha egyátalán felmerül az örökbefogadás benned, ezt jobb, ha tisztázod magadban! Ettől függetlenül, míg egy csepp kétséged van, szerintem nem szabad belevágni!
2015. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!