Te miert lettel neveloszulo? Megeri mas gyereket nevelni? A te sajat kiskamasz gyereked nem serul lelkileg, ha idegen gyerek kerul a csaladba?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadó és a nevelőszülő két külön dolog. Melyikre vagy pontosan kíváncsi?


(Ha örökbefogadsz egy gyermeket, akkor te nem más gyerekét neveled, ő már a te gyermeked lesz.)

2015. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neveloszulok tapasztalatara lennek kivancsi.Nem talaltam kulon ilyen csoportot.
2015. nov. 15. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A környékünkön van olyan falu, ahol több a nevelt gyermek, mint a vér szerinti. Sokan a pénz miatt csinálják, nincs munkalehetőség a településen. Sok ember úgy gondolja, már felnevelte a gyerekeit, de még szívesen foglalkozna gyerekekkel, van még energiája, kedve hozzá. Van, aki a rokon gyereket neveli, hogy ne kerüljön idegenhez, mert a szülőkkel történt valami. Szóval nagyon egyéni. Az, hogy sérül-e a saját gyerek, megint egyéni dolog, biztos van, ahol igen! Meg sok helyen hamar elfogadja az új helyzetet, netán még jól ki is jön velük. Én ennyit tudok a témában.
2015. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajno nem tudok segíteni a kérdésben, de láttam egyszer egy filmet, ami errol szólt, teljessen igaz torténet.

A cime: A szív bajnokai . Nézzd meg ha még nem láttad talán segít. Online is fenn van sok helyen.

2015. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerősöm mesélte, hogy a szomszédja nevelőszülő. Ők azért csinálják, mert a gyerekeik felnőttek és szeretik a gyerekeket, mellesleg fizetnek is érte, így azzal foglalkozhat a feleség, amit szeret csinálni: a gyerekekkel. Sokszor átmennek a gyerekekkel az ismerősömhöz is. Nemrég 3 testvér volt náluk egy évig, nagyon megszerették őket, a pénzből amit kapnak nagyon jó ellátást is biztosítottak számukra, a gyerekek tanulmányi eredményei is javultak, stb. Kezdetben nagyon félénkek voltak, majd megnyíltak, de idegenekkel szemben még mindig távolságtartók. Tavasszal az igazi szülők visszakaphatták a gyerekeket (pontosabban az apa), ugyanis elvégzett egy alkoholelvonót és "lakható " környezetet biztosított (ezt úgy kell elképzelni, hogy volt már ágy a házban és nem beázó tető, a gyerekek egy ágyban aludtak). Az ismerősöm elmondása szerint a gyerekek sírtak, mikor elvitték őket, mert annyira megszerették a nevelőszülőket, azonban biztosítottak arra lehetőséget, hogy nyáron elvigyék a nevelőszülők a gyerekeket a Balatonra egy hétvégére. A gyerekek koszosan jöttek, ugyanaz a cipő volt rajtuk, amit még a nevelőszülők vettek, csak már kicsi volt a lábukra.


Szerintem nagyon megterhelő lehet egy felnőtt számára is ez, hogy nevelőszülőként helytálljon, hiszen változó időközönként kapnak és vesznek el tőle gyerekeket, egy kisgyerek számára talán még megterhelőbb lehet, hogy pár hónapra vagy évre lesz egy új testvére, akit megszokik, majd azt elveszik tőle. Lelkileg szerintem csak ennyiben sérülne, viszont ha jóval több figyelmet kapna az új gyermek, mint ő (amire szükség is van, hiszen eddig valószínűleg nem kapott törődést) akkor a saját gyermek háttérben érezheti magát, azt hiheti lecseréltétek.

2015. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuleim neveloszulok!

13 eves voltam mikor hozzank kerult ket kisfiu 11 honapos illetve 1,5 eves.Testverek.Ma mar 12 es 13 evesek.

Sose voltam feltekeny rajuk.Kozbe ugye en felnottem elkoltoztem,de minmden evbe jonnek hozzank nyaralni,mostmar teljesen olyan mintha az ocseim lennenek.

Anyumeknak 'szerencsejuk' volt h nem kerultek el toluk.3 eve odajott az ocsukl is,igy mar 3an vannak ott.A kicsi most ovodas.

Es en is neveloszulo akarok majd lenni.Hazudnek ha azy mondanam a penz nem erdekel,mert jol fizet.De mellette persze van meg szmos ok h mert szeretnem.

Eselyt adok egy normalis eletre nekik,otthon vagyok veluk,van rjuk idom majd hiszen a munkam lesz az h foglalkozzak veluk.

En alig varom h az legyek.

2015. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van egy ismerős család, ahol több nevelt gyermek is. Mindegyik sérült, vagy fogyatékkal élő. Sajnos ezeknek a gyerekeknek esélyük se lenne a normális életre, ha nem ezek a nevelőszülők. Nekik az a cél, hogy amennyire lehet, normális életet biztosítsanak a gyerekeknek. Soha nem vettek el tőlük gyereket, és választani is mindig ők választottak. Mindig azt, amelyik a legjobban sérült, mert annak van a legnagyobb szükségre a segítségre. Nem hiszem, hogy a saját gyerekek sérültek volna, hisz nagy szeretettel beszélnek a nevelt "tesóikról", és amennyire tudják, kiveszik a részüket a feladatokból.
2016. okt. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!