Hogy működik az örökbeadás?

Figyelt kérdés

Ne ítélkezzetek kérlek.. így is elég bajunk van a férjemmel :(

Nem magunk miatt, hanem a gyerekek miatt gondolkozunk ezen.

Érdeklődnék hogy hogy működik ez az egész....

Előre is köszönöm a válaszokat



2015. dec. 30. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%

A gyerekek miatt. Értem, ugye tudod, hogy az intézetben a gyerekek nagy %-a elkallódik, illetve örök sebet szereznek. Nehezen lesznek normális emberek.

Maximum akkor jó ha családhoz kerülnek azonnal, akik tényleg szeretik Őket.

Hány évesek?

2015. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Tudom hogy igazad van, és iszonyatosan elítélem magam már csak azért is mert egyáltalán megfordult ilyen a fejembenm, nem hogy még ki is írtam.. de ezeknek a gyerekeknek nem ilyen élet való... hanem szebb és jobb és én ezt nem tudom nekik megadni sajnos :( egyre rosszabb minden... minden téren... szörnyű, nagyon el vagyok keseredve és áh... hihetetlen...

Ezért is írtam hogy ne ítélkezzetek kérlek, mert nem tudjátok a hátterét :( nem jó kedvemből csinálnám, hidd el :((

2 éves ikrek

2015. dec. 30. 12:46
 3/20 A kérdező kommentje:
És félreértés ne essék, egyenlőre csak érdeklődöm... :(
2015. dec. 30. 12:47
 4/20 anonim ***** válasza:
13%

Nem ítéltelek el, csak mondtam, hogy az anyagiak nem jelentenek sokat mert lelkileg nagyon sérülni fognak, és az onnan való kitörés roppant alacsony.

Majdnem mind elkanászosodik aki a gyermekotthonban marad.

Szóval nem lesz belőle sok minden.

Vagy a még reálisabb, hogy 16-17 évesen már javítóba lesz.


Ha van aki örökbe fogadja, és tényleg jó akkor megpróbálkozhattok vele.

De az ilyen emberek elvárják, hogy maximálisan lemondjatok róla.


Meg kell gondolni, hogy nem-e fog változni valami.

Ha csak pillanatnyi az elkeseredettség, és a baj, akkor megéri kivárni.

Akár megpróbálkozni külfölddel!

2015. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!

Mekkora gyerek/gyerekekről van szó? Első körben szerintem a területileg illetékes tegyeszt kellene felkeresni, ők mindenben tudnak segíteni! Nyilván, ha valamiért ez felmerül Önben, hogy örökbe adná a gyerekeit, annak oka van, de ott megpróbálnak segíteni és feltárni a problémát, na meg a megoldást! Ha végképp nincs rá lehetőség, hogy megoldódjanak a gondok, akkor meg a további ügyintézésben is fognak tudni segíteni! Remélem, hogy sikerül megoldani a problémákat!

2015. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
12 éves kor alatt a gyerekeket már nem intézetbe, hanem nevelőszülőhöz adják, hogy a lehető legkevesebb sérülést kelljen elszenvedniük! És örökbefogadásnál biztos, hogy nem választják el őket!
2015. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
én is azt mondom, ne az örökbe adáson gondolkodj, hisz azzal végleg le kell mondanod a kicsikről, beszélj családsegítőssel, menj be a helyi tegyeszhez, tőlük is kérhetsz segítséget, hogy amíg egyenesbe nem jöttök, addig nevelőszülőkhöz kerüljenek a kicsik, ott látogathatod is őket, és ahogy rendeződik az életetek, hazamehetnek... örökbe fogadó szülő vagyok, biztos hogy lenne aki örökbe fogadná őket, ha van kérdésed nyugodtan írj privátot, de más segítségben gondolkodj, ne örökbe adáson... :)
2015. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

2 éves ikreknél elég gyorsan, rengetegen várnak 3 év alatti gyerekre, az ikrek meg ugye dupla öröm, nem hiszem, hogy gond lenne és végképp, hogy tizenévesen már javítóban lenének! milyen rendes emberek vannak, a földön fekvőbe még belerúgnak párat :(

nagyon sajnálom kérdező, tegyesszel vegyétek fel a kapcsolatot ha tényleg úgy alakul.

de előtte megpróbálhatnátok családsegítőtől, egyéb szervezettől, alapítványtól segítséget kérni. annyi mindenki próbál segíteni, most az ünnepek alatt meg pláne megy az adakozás, nem szégyen az.

esetleg ha leírod, hogy mi is a gond, akkor lehet tudunk segíteni tanáccsal, ki tudja, lehet lesz aki olyan tanácsot ad amivel kilábalhatnátok a gödörből.

2015. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy itt már nem csak a pénz jelenti a problémát.. hanem minden :( Úgy konkrétan minden. Borzasztó..

Soha nem is néztem utána örökbeadással kapcsolatos dolgoknak mert soha nem gondoltam volna hogy ilyenre kerül sor... nem ilyen vagyok, de most nem tudok mit csinálni, egyenlőre azt érzem hogy ez a """legjobb""" dolog amit tudok tenni hogy nekik jobb legyen... hogy én utána hogy nézek tükörbe az áh... :(

Azért is érdeklődtem hogy ez hogy működik.. hova kell menni, ott mi történik stb :(

2015. dec. 30. 12:57
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az hogy minden probléma? Mi minden?
2015. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!