El lehet dönteni, hogy milyen korú és nemű gyereket szeretnék örökbe fogadni? ha még kisbaba át lehet nevezni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét kérdésedre IGEN a válasz.
2016. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 19. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Igazi anyai ösztönök...
2016. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok és csak kíváncsiságból kérdezem........

De oké.

2016. júl. 19. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Orokbe.hu oldalon nagyon sok hasznos és érdekes írást találsz
2016. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikre igen a válasz. Amikor jelentkezel meg kell adni, hogy kb milyen korú, nemű gyermeket szeretnél és milyen mértékű betegségek férnek bele. Egyedüli korral kapcsolatos megkötés szokott lenni, hogy a meglévő gyerekednél minimum 2 évvel fiatalabbnak kell lennie az örökbefogadottnak.

De az a 2 év még benne van az átlag várakozási időben.


Át is lehet nevezni a gyereket, de vannak helyzetek amikor nem célszerű. Egy nagyobb mondjuk óvodáskorú, magát megnevező, nevét személyiségjegyként kezelő gyereknél nagy törést okozhat, ha egyik napról a másikra pl Dzsenniferből Katalin lesz.

Egy 2-3 hónapos csecsemőt ez még nem igazán érdekel.

2016. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
16%
Igen, csak a származását nem. pl. ha roma akkor, nem tehetsz panaszt, hogy te már pedig nem romát akartál.
2016. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem lehet kikötni származást, a gyakorlatban az egyéb kérések rovatban feltüntetik. Egyébként is meg kell nézni előtte a gyereket, nagyobb gyerekkel hosszabb barátkozási folyamat is megelőzi az örökbefogadást, akkor is visszaléphetnek a szülők, ha nem tetszik nekik a gyerek, ez elő is fordul elég gyakran.
2016. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy bármikor át lehet nevezni, de ahogy előttem írták, aki már tudja a nevét azt nem célszerű. viszont ismerősöm ismerősei örökbefogadtak egy 8 éves kislányt, és ő maga kérte, hogy amikor a nevükre veszik az örökbefogadók, akkor a keresztnevét is változtathassa meg
2016. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki a szàrmazàsa miatt nem fogad örökbe egyngyereket, az egy idiòta
2022. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!